Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Wideo prezydenta Brazylii zdjęte z Facebook i YouTube'a za dezinformację

Michał Miśko
Opublikowano
Wideo prezydenta Brazylii zdjęte z Facebook i YouTube'a za dezinformację
YouTube

Wideo w którym prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, twierdził, że szczepionki przeciwko Covid-19 przyczyniają się do rozwoju w organizmie Aids zostało zdjęte z Facebooka i YouTube.

Zarówno YouTube, jak i Facebook, usunęły ze swoich portali wideo prezydenta Brazylii, Jaira Bolsonaro w którym twierdził on, że szczepienie przeciwko Covid-19 powoduje u osób z wirusem HiV rozwój Aids. Nasz regulamin nie pozwala na publikowanie treści dezinformujących w tematach medycznych i takich, które twierdzą, że szczepienia zabijają, bądź poważnie szkodzą ludziom, solidarnie wypowiedzieli się na temat usunietego wideo rzecznicy Fecooka i YouTube'a.

To nie pierwszy materiał Bolsonaro na YouTube, który został zdjęty. W lipcu YouTube usunął wideo prezydenta Brazylii w którym twierdził on i polecał leki, które rzekomo mają leczyć Covid-19, a na co nie ma żadnych naukowych dowodów. Tym razem, oprócz usunięcia materiału, Bolsonaro dostał również 7-dniową karę w trakcie której nie ma możliwości publikowania nowych materiałów.

 

 technologia i rozrywka