Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Duży ISP z Ukrainy ofiarą cyberataku

Michał Miśko
Opublikowano

Ukrtelecom to państwowy dostawca internetu na Ukrainie. Właśnie przywraca swoje usługi po tym, jak padł ofiarą cyberataku.

Największy, jeśli chodzi o zasięg geograficzny, operator internetu na Ukrainie, Ukrtelecom, padł ofiarą szerokiego cyberataku. Firma ograniczyła dostęp do sieci dla osób prywatnych chroniąc w ten sposób użytkowników wojskowych oraz własną infrastrukturę i powoli walczy ze skutkami ataku. Zdaniem organizacji Netblocks był to najbardziej znaczący atak od momentu bandyckiej napaści rosji.

Ukrtelecom z powodu rosyjskiej, zbrojnej napaści funkcjonuje na 80 procent swoich możliwości. Jak wynika ze słów przekazanych BBC przez szefa Ukrtelecomu, Jurija Kurmaza, dostawca był w stanie odeprzeć atak i powoli wznawia normalne funkcjonowanie sieci. Zasięg ataku, a tym samym przerw w dostawie usług dla klientów indywidualnych, był ogólnokrajowy. Inni ukraińscy operatorzy nie zanotowali podobnych incydentów.

 

 technologia i rozrywka