Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Elon Musk chce kupić Twittera

Michał Miśko
Opublikowano

Elon Musk twierdzi, że jest odpowiednią osobą, żeby odblokowac w końcu gigantyczny potencjał Twittera i złożył ofertę kupna tej popularnej platformy.

43 miliardy dolarów. Tyle, według Elona Muska, wart jest Twitter i tyle chciałby za niego zapłacić, co daje 54,2 dolara za akcję. Znany ze swoich kontrowersyjnych momentami zachowań miliarder, szef Tesli i SpaceX, powiedział, że jest odpowiednią osobą do odblokowania gigantycznego potencjału tej popularnej platformy. Do tego pokusił się również o mały szantaż mówiąc, że jeśli jego oferta nie zostanie zaakceptowana to będzie musiał przemyśleć swoją rolę jako udziałowiec Twittera.

Obecnie Musk, jak ujawniono na początku kwietnia, jest obecnie największym jego udziałowcem. Najbogatszy człowiek na świecie kupił 9,2 procenta akcji Twittera, które w tamtym czasie wyceniano na niecałe 3 miliardy dolarów. To agresywny ruch ze strony Muska, ocenia Victoria Scholar, szefowa Interactive Investor. Musk po prostu stosuje wymuszenie twierdząc, że jeśli jego oferta nie zostanie przyjęta i Twitter nie zostanie mu sprzedany on sprzeda posiadane przez siebie udziały, co może spowodować spadek wartości jego akcji.

Tiwtter, na złożoną ofertę odpowiedział tak, jak można się było spodziewać. Że firma przyjrzy się ofercie i podejmie decyzję najlepszą ze względy na swoje i wszystkich udziałowców interesy.

 

 

 

 technologia i rozrywka