Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

TikTok zapłaci, ale nie każdemu

Michał Miśko
Opublikowano

TikTok chce, aby wybrani twórcy treści byli nagradzani udziałem w zyskach z reklam. Cały system ma działać podobnie jak YouTube.

TikTok chce dzielić się przychodami z reklam z twórcami. Oczywiście, nie ze wszystkimi, bo uprawnionymi do udziału w programie TikTok Pulse mają być uzytkownicy z minimum 100 tysiącami obserwujących, a same reklamy wyświetlane mają być jedynie w topowych 4 procentach materiałów zamieszczanych w serwisie. Jest to jednak kolejny krok chińskiego serwisu do upodobnienia się do YouTube'a, który program zarobkowy dla twórców wprowadził już dłuższy czas temu.

Według zamysłu TikTok ma dzielić się z wybranymi twórcami po połowie z przychodu z wyświetlania reklam. Program ma wystartować już w czerwcu w Stanach Zjednoczonych, a inne regiony mają być wdrożone w niego na jesieni. Będzie to drugi program zarobkowy, jaki zaimplementowano w TikToku, obok Creator Fund, na który jednak użytkownicy narzekali z powodu małych i niestabilnych wypłat.

 

 technologia i rozrywka