Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Coinbase zwalnia tysiąc pracowników. To efekt kryzysu na rynku krypto

Michał Miśko
Opublikowano

Giełda kryptowalut Coinbase robi cięcia w zatrudnieniu. CEO firmy twierdzi, że firma za bardzo urosła w ciągu ostatnich dwóch lat.

Aż osiemnaście procent załogi będzie musiało pożegnać się z Coinbase, zapowiedział CEO firmy, Brian Armstrong. Dodał również, że obecny kryzys na rynku kryptowalut może rozłożyć się na dłuższy czas.

Zwolnienia mają dotyczyć ponad tysiąca pracowników Coinbase, czyli jednej z największych giełd kryptowalut. Wcześniej zapowiedziano wstrzymanie zatrudnienia i odwołanie ofert o pracę, które już złożono. Brian Armstrong nie wyklucza, że nadchodzi jeszcze głębszy kryzys na rynku kryptowalutowym, a swoje za swoje obecne decyzje obwinia zbyt raptowny wzrost, jakie jego firma zaliczyła w ostatnich dwóch latach. Zwolnieni pracownicy zostali poinformowani o tym fakcie na swoje prywatne adresy e-mail, wcześniej odcięto im dostęp do firmowych systemów IT.

Rynek kryptowalut przeżywa w ostatnim czasie spore problemy. Niektóre giełdy wstrzymały nawet wypłaty - tak zrobił Binance oraz Celsius - a holding rezerwy Salwadoru, czyli pierwszego kraju na świecie, który przyjął bitcoina, jako swoją narodową walutę, stracił w ostatnim czasie połowę wartości. Minister finansów tego kraju twierdzi jednak, że nie ma powodów do obaw.

 

 technologia i rozrywka