Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Instagram testuje nową metodę weryfikacji wieku użytkowników

Michał Miśko
Opublikowano

Instagram testuje nowe mozliwości, które mają ułatwić skuteczną weryfikację wieku uzytkowników.

Nie jest tajemnicą, że ograniczenia wiekowe na różnych platformach notorycznie są łamane. Firmy wdrażają lub też udają, że wdrażają przeróżne metody, które mają uskutecznić tę weryfikację, ale koniec końców takie mechanizmy bardzo łatwo oszukać. Efektem tego jest znaczna grupa użytkowników poszczególnej usługi, którzy w ogóle nie powinni z niej korzystać. Nie inaczej jest w przypadku Instagrama, który obecnie testuje opartą na rozpoznawaniu twarzy technologię, która w efekcie ma ukrócić ten proceder.

Instagram chce wprowadzić weryfikację wieku swoich użytkowników na trzy sposoby, do wyboru. Będzie to wgranie skanu swojego dokumentu tożsamości, potwierdzenie wieku przez trzech innych, dorosłych użytkowników Instagrama oraz weryfikacja polegająca na nagraniu twarzy użytkownika. AI platformy ma rozpoznawać, czy rysy twarzy użytkownika odpowiadają podanemu przez niego wiekowi i w ten sposób podejmować decyzję o udzieleniu pozwolenia na użytkowanie. Jest w tym potencjał, można w ten sposób sprawić, że treści będą w końcu odpowiednio dopierane do wieku odbiorcy, mówi Will Gardner, szef UK Safer Internet Centre.

Grafika przedstawia proces wideo selfie na Instagramie

W zeszłym miesiącu Instagram (Meta) opublikował równiez zestaw narzedzi, które mają pomóc rodzicom sprawniej zarządzać obecnością ich pociech na Insagramie oraz w VR. Algorytmy Instagrama mają również namawiać do zmiany tematyki przeglądanych postów, jeśli uznają, że nastolatkowie nazbyt zaintereowali się jakąś tematyką. 

Instagram w celu wdrożenia opisywanej technologii podjął partnerstwo z firmą Yoti, która w swojej dokumentacji chwali się rozbiżnością rozpoznawanych twarzy w stosunku do wieku osoby rozpoznawanej na poziomie 1,36 roku w przedziale sprawdzanych osób w wieku 6 do 12 lat oraz 1,52 roku dla osób w przedziale od 13 do 19 roku życia. 

 

 technologia i rozrywka