Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Konta sm brytyjskiej armii zhakowane

Michał Miśko
Opublikowano

Konta na Twitterze i YouTube'ie przejmowane są dość często. Ludzie zazyczaj nie dbają o maksymalne ich bezpieczeństwo. Kiedy jednak przejęte zostają konta social media armii, to wstyd jest znacznie większy.

Konta na Twitterze i YouTube'ie brytyjskiej armii zostały przejęte przez hakerów. Na social mediach Ministerstwa Obrony reklamowane były scamy związane z kryptowalutami. Po przejęciu konta na Twitterze atakujący zmienili zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, a także nazwę konta. Zmieniono również przypięty post, na taki, który reklamował fałszywą stronę z zakupami NFT. W serwisie YouTube wszystkie dotychczasowe materiały wideo zostały usunięte, zmieniono również nazwę i zdjęcie profilowe. Na kanale umieszczono materiały pochodzące z firmy Ark Invest do których podlinkowano strony wyłudzające pieniądze.

Oczywiście kiedy tylko brytyjskie Ministerstwo Obrony zorientowało się w tym, co się dzieje, rozpoczęto wewnętrzne śledztwo. Wydano również, jak to w takich przypadkach bywa, lakoniczny komunikat z przeprosinami.

Zrzut ekarnu z twitterowego konta brytyjskiej armii

Jeden z największych ataków na konta w social mediach miał miejsce w 2020 roku, kiedy przejęte zostały konta, między innymi Baracka Obamy, Billa gatesa i Elona Muska. Przejęte w tym ataku nie zostały jednak konta poszczególnych osób i firm, ale sam Twitter. Jego pracownicy dali w wyniku oszustwa dostęp do wewnętrznych narzędzi platformy osobom nieupoważnionym. Dwa tygodnie później z sprawie oskarżone zostały trzy osoby. 

 

 technologia i rozrywka