Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Uber został zhakowany

Michał Miśko
Opublikowano

Systemy Ubera zostały zhakowane. Firma ogłosiła, że prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Niemal kompletny dostęp do zasobów sieciowych Ubera miał otrzymać 18-letni haker. New York Times donosi, że incydent, który dotknął Ubera jest równie poważny jak ten z 2016 roku, kiedy to do sieci wyciekły dane 57 milionów klientów firmy. 

Pierwsze informacje o włamaniu do sieci Ubera pojawiły się na platformie BugBounty, a następne na firmowym kanale na Slacku. Atakujący, w celu uwierzytelnienia swojego ataku, zamieścił w sieci również zrzuty ekranu, dokumentujące to, że ma również dostęp do infrastruktury chmurowej. Wyglądało również na to, że dostęp otrzymał z konta jednego z pracowników korporacji. Atak, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, rozpoczął się od socjotechniki, a powiódł się ze względu na znalezienie na infrastrukturze Ubera skryptu z zaszytymi w środku danymi dostępowymi.

Póki co nie ma informacji czy jakieś dane klientów znalazły się w posiadaniu włamywacza. Nie zaszkodzi jednak zmienic hasło do swojego konta, jeśli macie takie na Uberze. 

 

 technologia i rozrywka