Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

rosja domaga się wyjasnień od Apple

Michał Miśko
Opublikowano

Apple usunął ze swojego sklepu z aplikacjami VKontakte, czyli rosyjski odpowiednik Facebooka. VK to jedna z największych internetowych firm w rosji.

VKontakte nie jest już dostępny w AppStore w żadnym kraju. rosja domaga się od Apple wyjaśnień po tym, jak firma z Cupertino, w ramach sankcji, usunęła aplikację jednej z największych, internetowych firm rosyjskich. VKontakte jest rosyjskim odpowiednikiem Facebooka.

W ostatnich miesiącach w naszych głównych produktach zostały wdrożone kluczowe aktualizacje, które pozwolą aplikacjom zachować aktualność przez długi czas, napisało na swojej stronie VK, zapewniając, że na urządzeniach na których już zainstalowano VKontakte aplikacja nie przestanie działać. Firma zapowiedziała jednak, że mogą wystąpić problemy z powiadomieniami oraz płatnościami na urządzeniach Apple.

Apple poinformowało, że usunięcie aplikacji CK z App Store ma związek z pakietem sankcji, jaki na rosję nałożyła Wielka Brytania. Aby zastosować się do tych sankcji firma Apple zlikwidowała konta programistów powiązane z tymi aplikacjami, a aplikacji nie będzie można pobrać już z żadnego App Store, niezależnie od lokalizacji. Użytkownicy, którzy już pobrali te aplikacje, mogą nadal z nich korzystać, napisano w komunikacie.

Wcześniej Apple wstrzymało sprzedaż swoich urządzeń na terenie rosji. Mieszkańcy kraju agresora nadal mogą jednak korzystać z App Store, oczywiście poza aplikacjami, które weszły w pakiet sankcji. Wyjaśnień od Apple domaga się rosyjski regulator telekomunikacyjny Roskomnadzor. Jako ciekawostkę podać możemy również, że twórcy VKontakte, Pawel i Nikolai Durow są również twórcami telekomunikatora Telegram na którym publikowano rzekome maile ze skrzynki ministra Michała Dworczyka.

 

 technologia i rozrywka