Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Obecny premier Wlk. Brytanii jest fanem kryptowalut

Michał Miśko
Opublikowano

Rishi widzi potencjał, jaki tkwi w kryptowalutach i chce, aby Wielka Brytania była liderem w tym zakresie, powiedział o obecnym premierze Christian Faes, współzałożyciel LendInvest. 

Były minister finansów Wielkiej Brytanii, a obecnie stojący na czele rządu tego kraju Rishi Sunak, daje nieco nadziei wszystkim fanom kryptowalut, którzy upatrują w nim szansę na odbicie notowań elektronicznych kryptopieniędzy. Sunak dał się bowiem poznać jako entuzjasta kryptowalut. Jeszcze w kwietniu brytyjska mennica zapowiedziała wydanie pierwszego NFT. Chcemy widzieć w Wlk. Brytanii działające firmy jutra i tworzone przez nie miejsca pracy. A dzięki skutecznej regulacji możemy dać im pewność, której potrzebują, aby myśleć i inwestować w perspektywie długoterminowejmówił wtedy Sunak.

Jednak przed powołaniem Sunaka na stanowisko szefa rządu zaufanie do kryptowalut wśród Brytyjczyków słabło. W ankiecie przeprowadzonej wśród 300 brytyjskich założycieli fintechów tylko 9 procent uważało się za lidera w dziedzinie kryptowalut. Prawie 20 procent uważało, że krajowy regulator aktywnie sygnalizuje, że Wielka Brytania nie jest miejscem, w którym można założyć firmę krypto. Urząd Nadzoru Finansowego został również skrytykowany za powolne zatwierdzanie licencji dla takich firm, co spowodowało, że kilka z nich zakończyło działalność i rozpoczęło ją na nowo w innych krajach Europy.

Mimo wszystko Wielka Brytania jest domem dla dość aktywnego rynku kryptowalut. Według danych Chainalysis, aktywa cyfrowe o wartości 233 mld USD zmieniły właściciela od lipca 2021 roku do czerwca tego roku. 

 

 technologia i rozrywka