Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Trump wrócił na Twittera

Michał Miśko
Opublikowano

Elon Musk zapytał w ankiecie na Twitterze, czy Trump powinien wrócić. Użytkownicy zagłosowali za, a Musk uznał to za vox populi i przywrócił konto byłego prezydenta.

Elon Musk opublikował niedawno ankietę na Twitterze w której zapytał, czy były prezydent Donald Trump powinien odzyskać swoje, dożywotnio zbanowane, konto. 52 procent użytkowników zagłosowało na tak i Trump odzyskał już dostęp do konta. Były POTUS został pozbawiony dostępu do Twittera po serii wpisów, które zakwalifikowane zostały jako mowa nienawiści i nawoływanie do stosowania przemocy. Po jego wpisach doszło, w styczniu 2021 roku, do ataku na Kapitol.

W ankiecie głosowało, według słów Muska, 15 milionów użytkowników. To nie pierwszy raz, kiedy Musk pyta użytkowników Twittera o to, co powinien zrobić. Pod koniec zeszłego roku sprzedał 10 procent akcji Tesla, robiąc to, co podpowiedzieli mu właśnie użytkownicy, choć raczej trudno wierzyć w to, że Musk nie miał już z góry zaplanowanych takich ruchów. Już w trakcie procesu kupna spółki Musk zapowiadał, że konto Trumpa zostanie przywrócone, bo jego usunięcie nie uważa za prawidłowy ruch.

Twitter to obecnie jeden wielki bałagan

Po przejęciu przez Elona Muska Twitter stacza się w czarną dziurę. Szef SpaceX i Tesli w pierwszych dniach zwolnił niemal połowę składu Twittera, po czym nawoływał zwolnionych do powrotu, później zapowiedział hardcore'ową pracę, nakazując wszystkim tym, którym taki system nie odpowiada, zwolnienie się. Ludzie zaczęli się zwalniać i Twitter stanął w zasadzie nad przepaścią. Obecnie w serwisie publikowane są np. całe filmy, co sugeruje, że brak jest po prostu kogoś, kto weryfikował by treści zamieszczane przez użytkowników.

Wielkim bałaganem zakończył się także plan Muska na sprzedaż weryfikowanych kont każdemu, kto jest w stanie zapłacić 8 dolarów. Skończyło się na oszustwach i niemałych skandalach, kiedy spółki giełdowe zaczęły tracić na wartości z uwagi na straty wizerunkowe, jakich dokonywali podszywający się pod nie użytkownicy. Twitter, według niektórych predykcji, może nawet ogłosić bankructwo.

 

 

 technologia i rozrywka