Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Binance wykłada na poczatek miliard dolarów, żeby naprawić rynek kryptowalut

Michał Miśko
Opublikowano

Binance wykłada miliard dolarów z możliwością wyłożenia kolejnego, jeśli będzie to potrzebne. Celem jest naprawa rynku kryptowalut.

W trakcie ostatniego szczytu G20, Changpeng Zhao, szef największej na świecie giełdy kryptowalut, Binance, mówił o konieczności większej ingerencji państw w rynek kryptowalut i szerszych regulacjach. W obliczu upadku innej giełdy, FTX, mówił również o o odpowiedzialności, jaka ciąży na takich podmiotach, jak ten prowadzony przez niego. Zdaniem szefa Binance jest to odpowiedzialność za klientów oraz za poczucie ich bezpieczeństwa. Regulacje tego rynku powinny być podobne do tych, jakie obecnie istnieją na rynkach tradycyjnych finansów. Klient jest tam po prostu lepiej chroniony.

Tak narodził się pomysł funduszu ratunkowego, o którym wspominał Zhao, a który byłby rodzajem natychmiastowej pomocy w zasilenie w gotówkę firm, które w sytuacji kryzysowej nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie. Zmniejszyłoby to, jego zdaniem, negatywne i kaskadowe skutki takich zdarzeń, jakie obserwujemy obecnie przy okazji zawirowań wokół FTX. I nie były to tylko słowa. Dziś bowiem Zhao zrobił kolejny krok w tym kierunku ogłaszając przekazanie pierwszego miliarda dolarów na taki fundusz. Zobowiązał się również podniesienie go o kolejny miliard w przyszłości, jeśli będzie to konieczne.

Zobowiązanie do przekazanie łącznie 50 milionów dolarów na taki fundusz popłynęło również z Jump Crypto, Polygon Ventures i Animoca Brands. Zhao, który przekazał, że w tej materii działać będzie transparentnie, przekazał również do publicznej wiadomości adres portfela na którym składowane są środki funduszu ratunkowego (to ponad miliard dolarów w stablecoinie BUSD). Celem tych działań ma być odzyskanie zaufania do rynku kryptowalut po tym, co stało się z giełdą FTX. W trakcie pierwszej rozprawy sądowej w sprawie upadłości tej spółki, we wtorek, prawnik firmy potępił jej kierownictwo, mówiąc, że firma była prowadzona jako osobiste lenno jej szefa, Bankmana-Frieda.

Zhao powiedział dziś również, że już ok. 150 firm zawnioskowało do niego o pomoc w ramach utworzonego funduszu.

 

 technologia i rozrywka