Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Szef upadłej giełdy FTX aresztowany i z zarzutami

Michał Miśko
Opublikowano

Współzałożyciel giełdy FTX, Sam Bankman-Fried, został 12 grudnia zatrzymany na Bahamach, dzień później usłyszał zarzuty, między innymi, prania brudnych pieniędzy.

Osiem zarzutów kryminalnych przedstawił amerykański sąd, Samowi Bankmanowi-Friedowi, współzałożycielowi giełdy FTX, który dzień wcześniej został zatrzymany na Bahamach. Bankman-Fried jest oskarżony o oszustwa bankowe, oszustwa związane z papierami wartościowymi, ma także indywidualne zarzuty oszustw związanych z papierami wartościowymi i oszustwami elektronicznymi, zarzuty dotyczące prania pieniędzy i spisku mający na celu ominięcie przepisów dotyczących finansowania kampanii politycznych.

Były już miliarder miał prowadzić swoją przestępczą działalność od 2019 roku. Amerykańscy prokuratorzy są również zdania, że celowo i świadomie współpracował z innymi osobami, aby oszukać klientów prowadzonej przez siebie giełdy, poprzez sprzeniewierzenie depozytów tych klientów i wykorzystanie ich do pokrycia wydatków i długów Alameda Research. Ponadto miał również spiskować w celu oszukania pożyczkodawców swojej firmy, wprowadzając ich w błąd na temat kondycji finansowej Alameda Research.

Specjaliści doszukują się w szybkości z jaką przedstawiono Bankmanowi-Fridowi szerokiej współpracy ze strony jego byłych pracowników, i współpracowników, szczególnie tych na stanowiskach kierowniczych. 

W tak dużej sprawie jak ta często trzeba się śpieszyć, by być pierwszym w prokuraturze, ponieważ wartość współpracy spada dość szybko, szczególnie jeśli wszystko, co możesz zaoferować, to kopia tego, co służby już mają – powiedział CNBC Howard Fischer, były prawnik Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a obecnie partner z kancelarią prawną Moses & Singer.

 

 technologia i rozrywka