Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Twitter ma nowego szefa

Michał Miśko
Opublikowano

Elon Musk nie jest już CEO Twittera. Wyznaczył swoją następczynię.

Mniej więcej po pół roku od przejęcia Twittera i zasiadaniu w tej spółce na stanowisku CEO Elon Musk wyznaczył i mianował swoją następczynię. Nową szefową Twittera jest Linda Yaccarino. To była szefowa działu reklamy NBCUniversal i w spółce Muska ma za zadanie właśnie sprawić, aby pieniądze zaczęły do niej płynąć.

Yaccarino pracowała w NBCUniversal od 2011 roku, kiedy trafiła tam po 15 latach pracy w Turner Entertainment. Nadzorowała w NBC pracę ponad 2 tysięcy osób i była jedną z osób uruchamiających usługę streamingową NBC. Jej odejście zdawało się być zaskoczeniem dla giganta mediowego, ale, jak czytamy w oświadczeniu, NBC życzy jej wszelkich sukcesów w nowej karierze.

Musk przejął Twittera pod koniec października zeszłego roku za kwotę oscylującą w granicach 44 miliardów dolarów i zaczął od masowych zwolnień, które to z kolei spowodowały chaos w zarządzaniu serwisem, a to z kolei odejście wielu, w tym kluczowych, klientów reklamowych. Następnie szef tesli i SpaceX ogłosił, że weryfikacja konta, dzięki której użytkownicy posiadają przy nazwie charakterystyczny, błękitny znaczek, będzie płatna i uzyska ją każdy, kto uiści opłatę w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie. To spowodowało jednak jeszcze więcej chaosu, ponieważ opcja ta spowodowała napływ oszustów i podszywaczy. Ostatecznie Musk najpierw wstrzymał sprzedaż Twitter Blue, a następnie problem rozwiązał poprzez wprowadzenie większej kontroli nad tym, kto uzyskuje weryfikację konta.

 

 technologia i rozrywka