Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

YouTuber celowo rozbił samolot. Teraz może spędzić nawet 20 lat w więzieniu

Michał Miśko
Opublikowano

Celowo rozbił samolot. Dla wyświetleń na You Tubie.

Wideo z rozbicia samolotu Trevora Jacoba obejrzano dotąd 3,4 miliona razy. Zostało zamieszczone w serwisie You Tube w grudniu 2021 roku, ale nakręcone miesiąc wcześniej. 29-letni wtedy Trevor Jacob w trakcie samotnego lotu z Santa Barbara wyskoczył z samolotu ze spadochronem. Maszyna bez pilota rozbiła się następnie w lesie Los Padres. Jacob nagrywał całe zdarzenie, twierdząc, że był to wypadek.

Wiary w wypadek nie dali jednak amerykańscy śledczy. Jacob zgłosił rozbicie samolotu Krajowej Radzie Bezpieczeństwa Transportu, której oznajmił, że nie zna lokalizacji wraku. Został również pouczony o zakazie jakiejkolwiek ingerencji w miejsce zdarzenia. Jak ustalili śledczy aspirujący You Tuber znał miejsce upadku samolotu i udał się tam, pozyskał nagranie z kamer umieszczonych na samolocie, a następnie usunął wrak z miejsca i zniszczył dowody. 

Nie zamierzał dotrzeć do celu (po starcie, przyp. red), zamiast tego planował wyskoczyć ze swojego samolotu podczas lotu i sfilmować siebie spadającego ze spadochronem na ziemię i jego samolot, który ostatecznie się rozbił, poinformowało w oświadczeniu Biuro Prokuratora Generalnego Okręgu Centralnego Kalifornii.

29-latek ostatecznie przyznał się do przestępstwa, polegającego na zniszczeniu i ukryciu dowodów z zamiarem utrudnienia śledztwa federalnego. Grozi mu do 20 lat więzienia. Zeznał również, że zrobił to dla uzyskania umowy sponsorskiej. Wszystko dla wyświetleń i kciuków w górę. Niejaki Trevor Jacob ma 138 tysięcy subskrypcji na You Tube. Nie ma już z kolei licencji pilota, która została mu odebrana po opisywanym incydencie. Nie bądźcie jak Trevor.

 

 technologia i rozrywka