Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Kanał Zero wystartował. Już dziś wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą

Michał Miśko
Opublikowano
Kanał Zero wystartował. Już dziś wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą
Kanał Zero

Kanał Zero wystartował 2 lutego. A już dziś, na żywo, wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

Kanał Zero, czyli projekt Krzysztofa Stanowskiego, zrodzony po opuszczeniu Kanału Sportowego, zadebiutował na polskim You Tube ponad czterogodzinnym materiałem na żywo wyemitowanym wieczorem, 2 lutego. Jak zwykle opinie na temat tego jak poszło są podzielone, jednym się podobało, innym nie. Nie zmienia to jednak faktu, że wykręcona oglądalność na poziomie ponad 100 tysięcy osób może robić wrażenie. Pierwszy live w ramach Godziny Zero prowadzony był przez Przemysława Rudzkiego, byłego naczelnego Przeglądu Sportowego i wieloletniego znajomego Stanowskiego, który przepytywał szefa Kanału Zero z wielu różnych tematów. Stanowski, jak to on, czuł się w nowej/ starej roli luźno i pewnie, choć trzeba przyznać, że temat swojej rodziny wyraźnie mu nie pasował, a Rudzki, chyba nieco zbyt nachalnie, ciągnął go, na moje oko, za długo. Być może taki był zamysł, pokazać Stanowskiego takiego, jakim jest i przedstawić go tym, którzy, być może, jeszcze go nie znają. Uwagę przykuło również profesjonalne studio, choć muszę nieśmiało stwierdzić, że to z Kanału Sportowego w którym Stanowski prowadził swoje audycje zdawało się mieć nieco lepszy klimat i wydawało się przytulniejsze.

W ramach działalności Kanału Zero, jak dowiedzieliśmy się z pierwszej Godziny Zero, oglądać będziemy mogli szereg programów. Będą to, między innymi, poranki, Gospodarcze Zero, prowadzone przez dr hab. Roberta Gwiazdowskiego, Zero Ekranowe, prowadzone przez Tomasza Raczka, czy Naukowe Zero, prowadzone przez Tomasza Rożka. Nie zabraknie oczywiście również klasyków, czyli Dziennikarskiego Zera, prowadzonego przez samego Stanowskiego, czy programów prowadzonych przez duet Stanowski - Mazurek. Jednym z takich będzie wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą, którego emisję zaplanowano na 2 lutego, na godzinę 20 (później czas emisji został przesunięty na 20:30). Wywiad z prezydentem wyemitowany zostanie w ramach kolejnej Godziny Zero i nie będzie emitowany na żywo. W przyszłości, już na żywo, z pewnością i w tym programie, będącym odpowiednikiem Hejt Parku z Kanału Sportowego, nie zabraknie arcy-ciekawych gości.

Dotychczas na Kanale Zero opublikowano już, oprócz wczorajszego live'a, także pierwsze programy Tomasza Raczka i Roberta Gwiazdowskiego. To, co przykuwa uwagę w tych materiałach, to, znowu, studio. W przypadku Raczka wydaje się, że aż się prosi o bardziej kameralną scenerię, bardziej kulturalną, a ogromny stół i jeden jedyny Raczek za nim trochę nie współgrał, moim zdaniem, z przekazywaną treścią. W przypadku Gwiazdowskiego Kanał Zero również spotkał się z umiarkowaną krytyką. Gospodarcze Zero nagrane zostało, jak skomentowali to internauci, przed kotarą, za stolikiem. Osobiście mam wrażenie, że lepsza dla Roberta Gwiazdowskiego byłaby pozycja siedząca. Lepiej się tego słuchało, niż oglądało, mówią komentarze po premierze.

 

 technologia i rozrywka