Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowy przykład trojana bankowego

Michał Miśko
Opublikowano
Nowy przykład trojana bankowego
Nowy przykład trojana bankowego

Zaufana Trzecia Strona za forum Optymalizacja i Pozycjonowanie ostrzega o nowym, potencjalnie bardzo niebezpiecznym oprogramowaniu, które nawet osobom niezwykle ostrożnym może przysporzyć wielu kłopotów.

Chodzi o nowy sposób oszustwa do którego może dojść, jeśli system ofiary zarażony jest złośliwym oprogramowaniem i skorzysta ona z usług swojej bankowości internetowej. Wszystko wskazuje na to, że oprogramowanie przestępcy czeka na zalogowanie się w banku i wykonanie przelewu po którym, prawdopodobnie, tworzy kolejny zdefiniowany przelew w którym w oknie odbiorcy wpisuje dane z poprzedniego przelewu. Przy całej tej operacji najpewniej występuje także komunikat o tym, że przelew nie doszedł do skutku i czynność musi zostać powtórzona. W ten sposób wyłudzony zostaje kod przelewu jednorazowego, a przy kolejnej próbie dzienny limit transakcji zostaje zmieniony przez złośliwe oprogramowanie i po raz kolejny użytkownik poproszony jest o wpisanie jednorazowego kodu. Powoduje to przelanie, za pomocą zdefiniowanego wcześniej przelewu, wszystkich możliwych środków limitu dziennego na konto słupa z którego wypłacane zostają pieniądze.

Na ten moment nie wiadomo nic o sposobie rozprzestrzeniania się tego typu złośliwego oprogramowania. Nie ma także innych przypadków oszustw, które korzystały by z tak wyrafinowanych metod. Nie wiadomo nawet, analizując przebieg ewentualnego oszustwa, czy doszło do niego faktycznie. Pozostaje jednak być czujnym.

 technologia i rozrywka