Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Szczepienie w Grecji dla starszych grup wiekowych będzie obowiązkowe

Michał Miśko
Opublikowano
Szczepienie w Grecji dla starszych grup wiekowych będzie obowiązkowe
Covid-19

Od połowy stycznia szczepienia dla starszych grup wiekowych w Grecji będą obowiązkowe. Za niezastosowanie się do nakazu szczepienia będą kary w wysokości 100 euro miesięcznie.

Osoby powyżej 60 roku życia od połowy stycznia w Grecji będą musiały się obowiązkowo zaszczepić, jeśli jeszcze tego nie zrobiły. Uchylanie się od tego obowiązku będzie skutkować grzywną w wysokości 100 euro, która pobierana będzie co miesiąc. Uzyskane w ten sposób środki trafią bezpośrednio do systemu opieki zdrowotnej. W Grecji, gdzie obecnie zaszczepione jest 62 procent społeczeństwa, ponad pół miliona osób w wieku powyżej 60 lat, czyli teoretycznie grupie najbardziej narażonej, nie poddało się jeszcze szczepieniu.

To nie ma być kara, To cena zdrowia, a zarazem akt sprawiedliwości w stosunku do tych, którzy się zaszczepili, powiedział za pośrednictwem Twittera premier Grecji, Kyriakos Mitsotakis.

Obowiązkowi szczepień przyglądają się również Niemcy. Chęć wprowadzenia obowiązku w tym zakresie, w lutym lub marcu przyszłego roku, wyraził nowowybrany kanclerz, Olaf Scholz. We Francji oraz Włoszech obowiązek szczepień dotyczy już personelu medycznego. Od 1 lutego obowiązek szczepienia dla wszystkich dorosłych mieszkańców wprowadza Austria, i jest tym samym pierwszym Europejskim krajem, który zdecydował się na taki krok. 

 

 

 technologia i rozrywka