Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

SpaceX w 2022 planuje aż 52 misje

Michał Miśko
Opublikowano

SpaceX planuje najbardziej pracowity rok w historii swojej działalności. Firma Elona Muska zapowiada pobicie ubiegłorocznego rekordu w ilości startów, których w 2022 ma być aż 52.

Mamy ambitny planów aż 52 lotów w 2022 roku, powiedział w trakcie panelu NASA’s Aerospace Safety Advisory, były atronauta Sandy Magnus. SpaceX współpracuje z NASA przy kilku kluczowych dla podboju kosmosu projektach, między innymi ponownym lądowaniu człowieka na Księżycu, a także załogowej misji na Marsa.

Z indywidualnych projektów firmy kierowanej przez Elona Muska należy z kolei wymienić chociażby Starlink, czyli dostarczanie satelitarnego połączenia z Internetem klientom na całym świecie. Nie ma gwarancji, że SpaceX zrealizuje ambitne plany aż 52 startów, co byłoby rekordem w historii jej działalności. Dotychczas, a mamy 28 dzień stycznia, SpaceX udało się zrealizować trzy starty. Z rekordowego pod tym względem, ubiegłego roku, z kalendarza 48 startów ostatecznie udało się zrealizować 31.

Na Marsa w od 5 do 10 lat. Na Księżyc w 2025 roku

W grudniu ubiegłego roku, w podcaście Lexa Fridmana, Elon Musk powiedział, że 10 lat to graniczny czas w jakim wyślemy człowieka na Marsa, a głównym problemem ograniczającym te plany są obecnie pieniądze. Rakietą, którą ludzie mają dostać się na Marsa, będzie Starship. To ta sama, która ma pomóc dostać się Amerykanom ponownie na Księżyc w ramach misji Artemis. Ta misja z kolei przewidziana jest na rok 2025. NASA pod koniec ubiegłego roku przełożyła datę ponownego lądowania ludzi na księżycu z pierowtnego planu, który przewidywał start misji już rok wcześniej. To przesunięcie zaledwie o rok, ale ma dać Amerykańskiej Agencji Kosmicznej dodatkowy czas, który straciła na obsługę sporu sądowego z Jeffem Bezosem oraz firmą Dynetics, które zaskarżyły udział w całym przedsięwzięciu firmy SpaceX Elona Muska i całkowite wykluczenie innych oferentów.

 

 technologia i rozrywka