Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

ASP w Katowicach będzie kształcić kierowników postprodukcji i uczyć kreatywności

Michał Miśko
Opublikowano

Post Production Supervisor i Creative Maker to nazwy dwóch nowych kierunków studiów podyplomowych otwartych na katowickiej ASP. Realizację programu Post Production Supervisor wspiera Netflix. Rekrutacja trwa do 21 lutego.  

Creative Maker to studia dla osób zainteresowanych strategią kreatywną, tworzeniem idei oraz copywritingiem. Post Production Supervisor to kierunek dla osób, które chcą zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające na samodzielne przygotowanie i zarządzanie procesem postprodukcji projektu reklamowego czy filmowego. Oba te kierunki otwarte zostały na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Studia składać będą się ze 180 godzin rozłożonych na dwa semestry. Oba kierunki zbudowane są wokół spotkań i seminariów z doświadczoną kadrą i koncentrują się na uporządkowaniu już zdobytego doświadczenia oraz nauce praktycznych umiejętności. 

Nie trzeba mieć ukończonych studiów artystycznych. Nie trzeba znać tajników obsługi programów graficznych – informują organizatorzy studiów.   

Kierunek Post Production Supervisor jest realizowany przy wsparciu serwisu Netflix. Z osobami zainteresowanymi postprodukcją spotkają się specjaliści i specjalistki z Netflixa. Ekspercki wykład wygłosi Ewa Puszczyńska, współproducentka Strefy interesów, filmu który otrzymał w tym roku 5 nominacji do Oscara.   

Program kierunku Creative Maker powstał przy współpracy z wielokrotnie nagradzaną agencją kreatywną HUTA 19. Zajęcia na tym kierunku odbywać się będą w trybie hybrydowym (stacjonarnie i online), część spotkań zaplanowano w warszawskiej siedzibie agencji.  

Post Production Supervisor – studia podyplomowe w katowickiej ASP   

Studia przygotowują do pracy w postprodukcji obrazu i dźwięku. Uczą samodzielnego przygotowania i zarządzania procesem postprodukcji projektu reklamowego i filmowego. Ułatwiają aplikowanie do pracy jako niezależny kierownik / kierowniczka w studio postprodukcyjnym. Uczą postprodukcji projektów reklamowych i filmowych z pozycji agencji reklamowej lub biura producenta filmu.   

Program tych studiów skierowany jest do osób już pracujących w postprodukcji, produkcji, studiach dźwiękowych, agencjach reklamowych, stacjach telewizyjnych, u nadawców internetowych oraz do osób pragnących rozpocząć pracę w tym obszarze, posiadających podstawową wiedzę na temat branży filmowej i reklamowej. Czas trwania: dwa semestry.

Creative Maker – studia podyplomowe w katowickiej ASP   

Studia skierowane do osób, które pragną nauczyć się alchemii kreatywnej. Osoby, które ukończą kierunek Creative Maker poznają praktyczne metody rozwiązywania problemów biznesowo-kreatywnych. Zrozumieją, jak tworzyć pomysły oraz jak idee stają się siłą napędową wielkich marek. Zdobędą umiejętności pozwalające na budowanie kreatywnej strategii, poszukiwanie insightów, tworzenie idei, copywriting. Przygotują się do pracy z nowymi technologiami. Czas trwania: dwa semestry.

 

 technologia i rozrywka