Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Pacjent z Neuralinkiem porusza myszką za pomocą myśli

Michał Miśko
Opublikowano

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o pierwszym pacjencie, któremu wszczepiono do mózgu czip Neuralink. Założony przez Elona Muska startup twierdzi, że rozwija technologię za pomocą której ludzie będą w stanie kontrolować za pomocą myśli zewnętrzne urządzenia.

Elon Musk, założyciel takich firm jak Tesla, SpaceX i Neuralink twierdzi, że pierwszy pacjent, któremu wszczepiono czip bezpośrednio do mózgu jest w stanie za jego pomocą kontrolować mysz komputerową. Żaden inny przedstawiciel firmy na razie nie skomentował jeszcze tych rewelacji.

Neuralink rozpoczął rekrutację do eksperymentalnego wszczepienia czipów ludziom zeszłej jesieni, po tym, jak w maju zezwolenie na tego typu badania wydała amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków. Badania te mogą doprowadzić ostatecznie do komercjalizacji tej, na razie eksperymentalnej, technologii.

 

 

 technologia i rozrywka