Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa wystartuje w lutym

Michał Miśko
Opublikowano
Aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa wystartuje w lutym
Donald Trump Library of Congress Prints & Photographs Division

Listing applowskiego AppStore ujawnia, że aplikacja społecznościowa Donalda Trumpa, prawdopodobnie, wystartuje w lutym.

Walka z tyranią big techów. To hasło przewodnie, które ma napędzać nową aplikację społecznościową, przygotowaną przez Donalda Trumpa. Hasło ma oczywiście odnosić się do zablokowania kont byłego już prezydenta Stanów Zjednoczonych na Twitterze, Facebooku i YouTube'ie. Trump został pozbawiony swoich kont w głównych social mediach ze względu na powtarzającą się dezinformację, która doprowadziła, na początku 2021 roku, do ataku na Kapitol.

Według listingu AppStore aplikacja o nazwie Truth, wydawana przez Trump Media and Technology Group, zacznie działać 21 lutego. Wszyscy chętni do zainstalowania aplikacji mogą już zgłaszać swój akces, choć, oprócz daty, niewiele więcej o całym projekcie wiadomo. No, może oprócz tego, że jej wyglad jest blixniaczo podobny do Twittera, ulubionego (swego czasu) medium Trumpa. Spółka, która zarządzać będzie projektem, na brak funduszy narzekać, przynajmniej na początku, nie będzie. W zeszłym miesiącu inwestorzy wpompowali w pomysł byłego prezydneta miliard dolarów. 

Trump, choć nie bezpośrednio, był już zamieszany w utworzenie nowego portalu społecznościowego. W 2018 roku, z inicjatywy Johna Matze i Jareda Thomsona oraz republikańską donatorkę Rebekę Mercer, powstał Parler, także bazujący na rozwiązaniach znanych z Twittera. Parler składał się w głównej mierze ze zwolenników Trumpa właśnie. Język debaty na tym portalu doprowadził jednak do jego usunięcia, w styczniu zeszłego roku, ze sklepów systemów Apple i Android. W zakresie dostarczania usług hostingowych współpracę z Parler zawiesił równiez Amazon. Parler wrócił na wspomniane platformy w lutym 2021 roku. Jest dostępny w AppStore, na Androidzie zainstalować trzeba go jednak spoza oficjalnego sklepu Google Play.