Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

iOS 16 już jest

Michał Miśko
Opublikowano
iOS 16 już jest
iOS 16 już dostępny na telefony Apple

Wszyscy posiadacze iPhone'ów, od modelu 8 wzwyż, mogą od dziś aktualizować system do wersji 16.

Nowe możliwości, dzięki nowemu iOS-owi, dostaną iPhone'y 8 oraz nowsze. W poniedziałek, 12 września, Apple udostępniło aktualizację dla swoich urządzeń. Pobrać iOS 16 możecie już teraz.

Tegoroczna aktualizacja oprogramowania iPhone'ów to duża rzecz. Na pierwszy plan wysuwa się nowy ekran blokady, który można będzie dowolnie konfigurować. Zmiany dotykają również iMessage. Użytkownicy aplikacji będą mieć teraz możliwość edycji lub cofnięcia wysłania wiadomości przez 15 minut od momentu wciśnięcia przycisku wyślij. Adresat dostanie wtedy informację, że wiadomość została edytowana lub usunięta. Podobną funkcjonalność dostała również domyślna aplikacja do obsługi poczty elektronicznej. Użytkownik będzie mógł zaplanować wysłanie e-maila na konkretną datę i godzinę. Łatwiejsze będzie również grupowe wysyłanie wiadomości do użytkowników Androida. A jeśli ktoś zechce dyktować wiadomości swojemu iPhone'owi to teraz będzie to łatwiejsze, dzięki ulepszeniu tej funkcji. Do tekstu będzie można teraz dodać w bardzo łatwy sposób znaki przestankowe, a nawet emotikony.

Nowe będą również powiadomienia. Te, na ekranie blokady, będą teraz pojawiać się na dole ekranu. Użytkownicy Map Apple dostaną funkcjonalność, którą dobrze znają już userzy Map Google. Jest to dodawanie wielu przystanków w swojej podróży. Zmiany w aplikacji Zdrowie pozwolą na wyświetlanie przypomnień o konieczności przyjęcia leków, a właściciele Apple Watcha na ekranie iPhone'a będą mogli prześledzić proces swojego snu oraz rytmu serca.

Portfel w iOS 16 pozwoli równiez na zakupy za pomocą Apple Pay, ale z możliwością wykorzystania funkcji płać później, czyli odłożoną w czasie płatnością. Takie zakupy na raty, ale trochę po nowemu. Od teraz nie będzie również konieczności posiadania zegarka Apple, aby korzystać z funkcji aplikacji Fitness+, która dostępna będzie bezpośrednio z iPhone'a.

To tylko niektóre nowości, które przynosi iOS 16. Aby zaktualizować swojego iPhone należy wejść w Ustawienia, zakładkę Ogólne i Aktualizacja oprogramowania. Po zatwierdzeniu chęci aktualizacji zostanie ona pobrana, a urządzenie zrestartowane w momencie zaktualizowania.

 

 

 technologia i rozrywka