Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

W tym miesiącu Microsoft wstrzyma sprzedaż licencji na Windows 10

Michał Miśko
Opublikowano

Windows 10 wciąż zainstalowany jest na większej liczbie urządzeń, niż jego następca. Microsoft, chcąc pośrednio zmusić użytkowników do przejścia na jedenastkę, podejmuje różne starania. W tym miesiącu przestanie na przykład sprzedawać licencje na Windowsa 10.

Microsoft wstrzyma ostatniego dnia stycznia sprzedaż licencji na Windowsa 10 poprzez swoją stronę internetową. Poprzednia wersja okienek będzie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa do 14 października 2025 roku.

Informacja ze strony Microsoftu o zakończeniu sprzedaży Windowsa 10 wraz z końcem stycznia 2023 roku

Na oficjalnej stronie Microsoftu wersja Home Windowsa 10 kosztuje 629,99 zł. Oczywiście wstrzymanie sprzedaży poprzez oficjalną stronę producenta nie oznacza, że Windows 10 stanie się automatycznie nie do kupienia. Poza oficjalną dystrybucją system operacyjny firmy z Redmond wciąż będzie dostępny, ale wstrzymanie oficjalnej sprzedaży wyraźnie wskazuje na to, że Microsoft chce wygasić, jak najszybciej, nowe instalacje poprzedniego systemu na pecetach. 

Windows 10 jest obecnie najbardziej popularnym systemem operacyjnym wśród graczy. Według grudniowej ankiety na Steam 65 procent graczy korzystających z tego serwisu korzysta właśnie z poprzedniej wersji okienek. I choć Windows 11 wciąż zyskuje nowych użytkowników to wśród graczy wciąż ma niewiele ponad 28-procentowy udział.

Na komputerach stacjonarnych globalnie Windows zainstalowany jest na pond 75 procentach maszyn. Prawie 68 procent z nich pracuje pod kontrolą Windowsa 10.W Polsce odsetek ten jest jeszcze wyższy. Z poprzedniej wersji Windowsa korzysta 77 procent użytkowników pecetów.

 

 technologia i rozrywka