Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ile kosztuje i jak można zapłacić za Amazon Prime?

Andrzej Kania
Opublikowano

Abonament Amazon Prime zapewnia liczne korzyści, m.in. bezpłatną dostawę produktów oraz dostęp do platform Prime Gaming i Prime Video. Stanowi ciekawą konkurencję dla innych ofert przygotowanych przez gigantów streamingowych – zwłaszcza ze względu na to, że jest tańszy. Ile kosztuje, jak można za niego zapłacić i czego warto się o nim dowiedzieć?

Oferta Amazon Prime – jakie korzyści zapewnia subskrypcja?

Amazon Prime to kompleksowa usługa, obecna w Polsce już od 14 grudnia 2016 roku. Zapewnia subskrybentom kilka unikalnych korzyści, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Są to m.in.:

  • Amazon Prime Video;
  • Amazon Prime Gaming;
  • Amazon Music Prime (USA);
  • Amazon Photos (USA);
  • darmowa dostawa rzeczy zamawianych za pośrednictwem Amazon;
  • priorytetowy dostęp do ofert z okazji Amazon Prime Day

Opis korzyści dla subskrybentów Amazon Prime

Amazon Prime Video jest platformą streamingową, która zapewnia dostęp do biblioteki składającej się z ok. tysiąca popularnych filmów i serialów, m.in. The Boys, Invincible, The Tick, Reacher i Vikings. Działa podobnie do innych popularnych serwisów (takich jak Disney+, Netflix lub HBO Max). Użytkownik, po uprzednim zalogowaniu się, wybiera produkcję i rozpoczyna seans. Warto wspomnieć również o tym, że Prime Video, w porównaniu do swoich konkurentów, został wyposażony w ciekawą funkcję wspólnych seansów na odległość. 

Prime Gaming to usługa skierowana do graczy. Dostarcza co tydzień nową grę komputerową do pobrania, a ponadto inne bonusy, np. w postaci skórek i DLC. Na tym nie koniec! Pakiet uzupełnia możliwość bezpłatnej subskrypcji wybranych kanałów na platformie Twitch – pozwala to ograniczyć użytkownikom portalu część dotychczasowych kosztów.

Polscy członkowie Amazon Prime zyskują opcję wcześniejszego uczestniczenia w tzw. ofertach błyskawicznych. Pozwala im to na zakup wyselekcjonowanych produktów w przedsprzedaży, nawet tych o limitowanym nakładzie. Zakupy zostaną dostarczone do ich domów bezpłatnie, w ekspresowym tempie (nieprzekraczającym zwykle okresu dwóch dni od złożenia zamówienia) – całość przypomina dobrze znany program Allegro SMART.

Na sam koniec warto wspomnieć o Amazon Photos, czyli internetowej chmurze o pojemności 5 GB i Music Prime – platformie muzycznej, przypominającej m.in. Spotify i Tidal. Niestety, obie usługi są obecnie dostępne wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Istnieje jednak szansa, że zostaną wprowadzone do polskiej oferty wraz z początkiem przyszłego roku.

Amazon Prime za darmo – 30 dni okresu próbnego

Zainteresowani mogą przetestować Amazon Prime całkowicie bezpłatnie przez okres 30 dni. Wystarczy, że utworzą nowe konto Amazon, a następnie przejdą pozytywnie proces rejestracyjny (wymagający podania numeru karty płatniczej). To świetna okazja, aby przekonać się samemu, czy oferta przygotowana przez markę należącą do Jeffa Bezosa jest naprawdę aż tak atrakcyjna, na jaką wygląda.

Poza tym karta płatnicza nie zostanie obciążona podczas trwania okresu próbnego w żaden sposób, o ile użytkownik nie zdecyduje się kontynuować subskrypcji po jego zakończeniu (zrezygnowanie z usługi w trakcie pierwszych 30 dni anuluje wszystkie płatności cykliczne). 

Darmowy okres próbny przysługuje wyłącznie tym, którzy nie mieli nigdy wcześniej wykupionej subskrypcji Prime na swoim koncie. Wymogu tego nie da się obejść w żaden inny sposób – wyjątek stanowi stworzenie nowego profilu, cechującego się unikalnymi, nieużywanymi danymi.

Ile kosztuje dostęp do serwisu Amazon Prime?

Amazon Prime można subskrybować na dwa sposoby:

  • roczny – 49 zł 
  • miesięczny – 10,99 zł

Szczególnie okazyjnie przedstawia się pierwsza metoda. Pozwala ona zaoszczędzić użytkownikom ponad 80 zł w skali rocznej. Nie wszyscy potencjalnie zainteresowani Amazon Prime są jednak przekonani do tego, że będą potrzebować dostępu do usługi przez okres następnych 12 miesięcy. Szczęśliwie, druga opcja jest również atrakcyjna finansowo, zwłaszcza względem konkurencji.

Jak można wykupić Amazon Prime?

Istnieją dwie metody pozwalające na wykupienie dostępu do Amazon Prime: poprzez oficjalną stronę internetową lub m.in. przez usługę zapewnianą przez Play, jednego ze znanych operatorów sieci telekomunikacyjnej w Polsce. Pierwsza z nich może sprawić trudność osobom, które korzystają z witryn sieciowych sporadycznie, dlatego Play wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – umożliwił przypisanie nowego abonamentu do istniejącego już w ich systemie konta użytkownika. 

Płatności cykliczne za Amazon Prime mogą zostać dołączone do faktury Play. To dobra wiadomość dla tych, którzy mają już sporo na głowie. Dzięki temu nie muszą myśleć każdego dnia o spłacie kolejnego zobowiązania – płatność odbędzie się dla nich automatycznie, bez ich udziału.

Amazon Prime to rozwiązanie, które powinien, nawet przez miesiąc, wypróbować każdy. Umożliwia to darmowy okres próbny, więc nie warto zwlekać z wypełnieniem formularza!

 

 technologia i rozrywka