Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Kończymy Tydzień Atari na Geekwebie

Michał Miśko
Opublikowano

Kończymy dziś Tydzień Atari, czyli prezentowanie Wam informacji - ciekawych, znanych, nieznanych - o tej kultowej i jednej z najbardziej zasłużonych dla branży elektronicznej rozrywki.

Artykuł ten jest częścią tygodnia Atari, czyli cyklu archiwalnych tekstów, które przypominamy na Geekwebie z okazji 51. rocznicy powstania tej firmy. Rocznica powstania Atari przypada 27 czerwca.

Tydzień Atari rozpoczęliśmy 27 czerwca, w dniu w którym Atari obchodziło swoją 50 rocznicę powstania. Przez cały tydzień prezentowaliśmy na naszych łamach informacje - ciekawe, znane, nieznane, interesujące - na temat tej niezwykle zasłużonej dla branży rozrywkowej firmy. Napisaliśmy o tym jak to się wszystko zaczęło, przypomnieliśmy również o tym, że swoją karierę w branży technologicznej Steve Jobs zaczynał właśnie w Atari. Kto nie wiedział ten się dowiedział, że w Polsce Atari 2600 nazywało się Rambo i wtedy pewnie nikt nie zdawał sobie z tego sprawy. A pamiętacie święte wojny commodorowców z atarowcami? Były zupełnie bez sensu, bo zarówno jedni, jak i drudzy, mieli ze sobą więcej wspólnego, niż sami sądzili.

Atari 2600

Było też wspominkowo, o tym jak z Atari zetknęli się po raz pierwszy napisali nam Jakub Rzepecki, Marcin Kosman i Paweł Piechniczek. Całkiem ciekawa historia wiąże się również z powstaniem i samą grą River Raid - któż nie zna tej gry? A znamy ją za sprawą w głównej mierze Lucjana Wencla, który w połowie lat 80. był jedynym dystrybutorem sprzętu Atari na Polskę. Później Atari zbankrutowało. Jak do tego doszło dowiecie się z tekstu na ten właśnie temat. W czyich rękach jest dziś marka Atari i jaką drogę przeszła oraz co dziś oferuje? Proszę bardzo. A jeśli chcecie dziś zagrać w którąś grę z okresu lat 80. czy 90. to też podpowiadamy jak to zrobić.

Atari rules (mimo wszystko). 

 

 

 technologia i rozrywka