Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Atari chce wrócić do produkcji dużych gier na konsole i pecety

Michał Miśko
Opublikowano

Tydzień Atari na Geekwebie się skończył, ale to nie znaczy, że o Atari nie będziemy już pisać. Tym bardziej, kiedy pojawia się taki news.

Atari, które było bohaterem kilkunastu tekstów na Geekwebie w ostatnim tygodniu, który nazwaliśmy Tygodniem Atari, chce przejść od wydawania małych gier na komórki do produkcji dużych pecetowych i konsolowych tytułów. Atari obecnie należy do Francuzów, firma zmieniła nazwę na Atari SA z wcześniejszej, również znanej marki na rynku gier wideo, Inforgrames. W kwietniu tego roku Atari rozbiło się również na dwa podmioty - Atari Gaming, zajmujące się rozwijaniem platformy VCS i rynkiem gier w ogóle oraz Atari Blockchain, skoncentrowane na tokenie Atari i technologii z tym związanej.

Atari Gaming chce teraz skupić się na dużych tytułach na PC i konsole. Jednoczesnie Atari chce porzucić projekty związane z Atari Casino, a projekty free to play, takie jak Roller Coaster Tycoon Stories, Crystal Castles, Castles & Catapults, Ninja Golf, and Atari Combat: Tank Fury, zostaną sprzedane lub zamknięte. Pierwszy duży tytuł od Atari ma pojawić się jeszcze w tym roku fiskalnym, który kończy się w kwietniu 2022 roku i podobno jest już nawet w produkcji. Niestety, żadnych bliższych informacji na ten temat nie podano. 

Zmiana strategii kosztować będzie Atari 5,9 miliona dolarów.

 

 technologia i rozrywka