Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Gry z Gameboy'a i Gameboy'a Color będą dostępne na Switchu

Michał Miśko
Opublikowano
Gry z Gameboy'a i Gameboy'a Color będą dostępne na Switchu
Nintendo Gameboy

Granie mobilne w latach 90. oznaczało tylko jedno. Granie na Gameboy'u. Nintendo, dość niespodziewanie, chce (podobno) przywrócić gry z tej konsolki - oraz Gameboy'a Color - na Nintendo Switch.

Gry z Gameboy'a i Gameboy'a Color mają dołączyć do tych z konsol NES i SNES, które są już dostępne za darmo dla posiadaczy konsoli Nintendo Switch, w ramach abonamentu Nintendo Online. To na razie jedynie plotka, ale dochodząca z tylu źródeł, że można uznać, iż zawiera w sobie wielką dozę prawdopodobieństwa.

Póki co nie są znane żadne tytuły gier, który miałyby zasilić bibliotekę Switcha. Jednak Nintendo ma w czym wybierać, klasyczny Gameboy produkowany był od 1989 aż do 2003 roku, przechodząc w tym czasie wiele różnych zmian oraz wydając wiele wersji okolicznościowych. Na świecie Gameboy, w różnych wersjach, sprzedał się w ponad 118 milionach egzemplarzy. Wśród tytułów startowych na rózne wersje tej konoli wymienić można Alleway, czyli klon Breakout, Super Mario Land czy grę wszechczasów Tetris, który jest zresztą najlepiej sprzedającą się grą na tę platformę.Jeśli myślisz Gameboy, myślisz również o serii Pokemon. Gry ze symaptycznymi stworzonkami w rolach głównych to jedne z najpopularniejszych w całej historii przenośnej konsoli od Nintendo. Pokemon Red, Green and Blue, Pokemon Gold and Silver oraz Pokemon Yellow to odpowiednio druga, trzecia i piąta najlepiej sprzedające się gry na Gameboy'a.

Póki co jednak Nintendo w temacie przywrócenia gier z Gameboy'a na Switcha milczy. Przedstawiciele japońskiej firmy zapytani o oficjalny komentarz do opisywanych plotek mówią: Nie mamy niczego w tej materii do powiedzenia.

 

 

 technologia i rozrywka