Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Pierwsze w historii otwarte Mistrzostwa Świata w Heroes III

Michał Miśko
Opublikowano

Heroes of Might & Magic III to kultowa część jednej z najpopularniejszych serii w historii gier. Mimo upływu 22 lat od premiery gra przeżywa renesans dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności fanów z całego świata. W dniach 14-16 stycznia odbędzie się finał pierwszych Mistrzostw Świata w Heroes III, które współorganizują CD-Action oraz portal H3.gg. Za transmisję tego wydarzenia ze swojego krakowskiego studia odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo.

W marcu 1999 roku światło dzienne ujrzała gra komputerowa, na której wychowały się miliony graczy na całym świecie — Heroes of Might & Magic III. Liczba fanów tej strategii turowej jednak, pomimo upływu czasu, wciąż jest spora na całym świecie. A wszystko dzięki temu, że od 2011 roku rozwijany jest fanowski dodatek Horn of the Abyss, który tchnął w kultową grę nowe życie. Popularność zyskały szczególnie rozgrywki online, w których gracze rywalizują ze sobą, by piąć się w rankingach. Tam, gdzie rywalizacja, tam też turnieje i po wielu latach Heroes III doczekało się Mistrzostw Świata.

Polska scena Heroes III, obok rosyjskiej, jest jedną z najbardziej aktywnych. To właśnie na naszym rynku działa portal H3.gg, który angażuje się w organizację rozgrywek, animowanie społeczności oraz rozwój sceny esportowej. W Polsce doświadczenie z turniejami w tę grę jest niemałe, gdyż już trzykrotnie odbyły się krajowe mistrzostwa. W tym roku jednak postanowiono pójść o krok dalej i zorganizować turniej o globalnym zasięgu. Do rozgrywek przystąpiło blisko 1000 graczy z kilkudziesięciu państw, wśród których znalazły się nawet tak odległe kraje jak Japonia, Brazylia, Kanada czy Irak. Jednak w wielkim finale zagra ostatecznie dwóch reprezentantów Polski.

W organizację finału zaangażowało się również CD-Action - równie kultowe co Heroes III czasopismo dla graczy, które dziś oferuje swoje newsy, recenzje publicystykę również poprzez nowoczesną stronę internetową. Obie firmy zrzeszają ogromną społeczność graczy i te działania są krokiem w ich stronę  Z kolei bliska relacja z agencją gamingową Fantasyexpo pozwoli na realizację profesjonalnej transmisji rozgrywek finałowych w krakowskim studiu tv należącym do agencji.

Finał pierwszych Mistrzostw Świata w Heroes of Might & Magic III odbędzie się w dniach 14-16 stycznia 2022 roku. Oprócz transmisji z profesjonalnym komentarzem zaplanowane są także liczne atrakcje dla fanów. Przed samym finałem odbędą się dodatkowo 3 showmatche dla społeczności, które przybliżą zasady rozgrywki oraz pozwolą zapoznać się z jedną z finałowych map. Niespodzianką nadal jest obsada komentatorska i zaproszeni goście do studia, których organizatorzy będą ujawniać niebawem.

 

 technologia i rozrywka