Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Finał Mistrzostw Świata w Heroes III już w ten weekend

Michał Miśko
Opublikowano

W weekend 14-16 stycznia odbędzie się finał pierwszych Mistrzostw Świata w Heroes of Might & Magic III organizowany przez CD-Action wraz z H3.gg. Z blisko tysiąca uczestników ostatecznie do finału trafiło dwóch Polaków – Marek Szopa666 Szczepański oraz Piotr Arytmetyczny Belnik. Zawalczą oni o pulę nagród w wysokości 8000 złotych.

Popularność Heroes III w ostatnich latach rośnie, ze względu na rozwój moda Horn of the Abyss stworzonego przez fanów tej kultowej strategii turowej. Szczególnie dobrze rozwija się scena turniejowa, między innymi za sprawą H3.gg – polskiego organizatora zawodów dla społeczności. Organizacja wydarzenia o zasięgu ogólnoświatowym było nie lada wyzwaniem, ale okazało się to strzałem w dziesiątkę. W kwalifikacjach udział wzięło blisko 1000 graczy z kilkudziesięciu krajów, prawie z każdego kontynentu. Do finału udało się dojść dwóm Polakom, co udowadnia siłę rodzimej sceny Heroes III. Jednak to dzięki włączeniu się w organizację finałów marki CD-Action, za którą stoi legendarny magazyn dla graczy, zupełnie nowa strona internetowa i kanał YouTube, rozgrywka zostanie przeprowadzona w krakowskim studiu telewizyjnym Fantasyexpo, z profesjonalnym komentarzem i analizą.

Grafika Mistrzostw Świata w Heroes III

Do finału prowadziła drabinka podwójnej eliminacji. Szopa666 okazał się w tej fazie najlepszy, wygrywając wszystkie swoje pojedynki, w tym bezpośrednie spotkanie ze swoim finałowym rywalem. Marek, który swoją ksywkę zawdzięcza bujnej fryzurze z czasów podstawówki, spędza przy Heroes III od 20 do 40 godzin tygodniowo. Jego ulubionym zamkiem jest Necropolis, a jednostką szkielety. Drugim finalistą jest Arytmetyczny, który po przegranej z Szopą w górnej części drabinki, nie pozwolił sobie na kolejne potknięcie i wygrywając kolejne spotkania, będzie miał szansę na rewanż w wielkim finale. Co ciekawe, ksywa Piotra również pochodzi z czasów szkolnych - przed maturą nadali mu ją znajomi, z którymi grał w Metina 2. Jego ulubionym zamkiem jest Castle, a gdyby miał wcielić się w postać z gry, wybrałby tytana odpornego na czary umysłu. Szopa666 jak i Arytmetyczny na swojej drodze pokonali wielu uznanych na scenie graczy, m.in. Tyranuxusa, Venefiza czy Gomungulusa.

Partnerami finału Mistrzostw Świata w Heroes III zostały marki Predator, NVIDIA oraz GOG.com. Predator to obecna na rynku od 2015 roku marka dla graczy należąca do firmy Acer. W ich portfolio znajdują się gamingowe laptopy, komputery, monitory oraz fotele dla graczy. Predator jest również oficjalnym partnerem turniejów Intel Extreme Masters. Z kolei NVIDIA to legendarna marka, która od kilkudziesięciu lat rewolucjonizuje świat grafiki komputerowej, dzięki swojej wyjątkowej technologii. Dziś NVIDIA to nie tylko układy graficzne, ale również GeForce NOW pozwalające grać w Heroes III oraz mnóstwo innych gier nawet osobom nieposiadającym komputera. Marka jest również mocno zaangażowana w budowanie społeczności graczy i to właśnie na kanale NVIDIAGeForcePL w serwisie Twitch transmitowany będzie finałowy pojedynek Mistrzostw Świata Heroes III między Szopą666 i Arytmetycznym. GOG.com to platforma cyfrowej dystrybucji z wyselekcjonowaną ofertą gier, wśród których znaleźć można również Heroes of Might & Magic III.

 

 technologia i rozrywka