Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Take-Two przejmie Zyngę. Na stole ponad 12 miliardów dolarów

Michał Miśko
Opublikowano
Take-Two przejmie Zyngę. Na stole ponad 12 miliardów dolarów
Zynga

Chyba każdy zetknął się kiedykolwiek z grą FarmVille. Jej producent, Zynga, stoi u progu wykupu przez Take-Two Interactive. Na stole jest ponad 12 miliardów dolarów.

Take-Two Interactive to wydawca oraz producent gier wideo pod skrzydłami którego znajdują się takie marki jak np. 2K czy Rockstar. Pod znakiem Take-Two znajduje się również niezliczona ilość hitów, wymienić możnaby tylko serię Civilization, Bioshock, Borderlands, Max Payne czy serię NBA 2K, GTA i Mafia. Teraz Take-Two zwróciło swoje oczy w stronę producenta FarmVille, czyli firma Zynga. Przejęcie ma opiewać, według samego kupującego, na 12,7 miliarda dolarów.

Take-Two w ramach transakcji zapłaci część zobowiązania gotówką, a część w akcjach. Akcjonariusze Zyngi otrzymają więc 3,5 dolara w gotówce oraz 6,36 dolara w akcjach Take-Two za każdą posiadaną akcję. Cała transakcja, po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy oraz regulatora antymonopolowego, ma zakończyć się do końca czerwca tego roku. 

Zynga najbardziej znana jest z facebookowego przeboju FarmVille, który, swego czasu, był najbardziej popularną grą w tym serwisie społecznościowym. Obecnie Zynga skupia się na rynku mobile, wydając mnóstwo tytułów logicznych, zręcznościowych i karcianych.

Przejęcie Zyngi będzie największym, jeśli chodzi o kwotę, zakupem na rynku gier wideo. Take-Two wyprzedzi w tym rankingu Microsoft, który w 2020 roku kupił ZeniMax Media za 7,5 miliarda dolarów oraz EA, które przejęło Codemasters, również w 2020 roku, za 1,2 miliarda dolarów i Tencent, który w zeszłym roku ogłosił przejęcie Sumo Group za kwotę 1,26 miliarda dolarów.

 

 technologia i rozrywka