Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Microsoft kupił Activision Blizzard

Michał Miśko
Opublikowano

Kilka miesięcy temu Microsoft mówił, że przejęcie ZeniMax Media to nie jest ich ostatnie słowo. Dzisiaj wiemy już, co mieli na myśli. Activision Blizzard należy od dziś do rodziny Microsoft.

Call of Duty, World of Warcraft i Diablo. Te marki należą od dziś do Microsoftu. Activision Blizzard zostało przejęte przez firmę zarządzaną przez Satya Nadelle za 68,7 miliarda dolarów i jest to największe w historii przejęcie na rynku gier wideo. Nadella powiedział, że ta umowa będzie miała kluczową rolę w tworzeniu, tak popularnego ostatnio, metawersum.

Wraz z zakończeniem procesu przejęcia Microsoft zapowiada dodanie gier spod znaku Activision Blizzard do Game Passa. Będą to, między innymi, Warcraft, Diablo, Overwatch i Call of Duty. 

Za Activision Blizzard w ostatnich miesiącach ciągnie się nieprzyjemny zapach molestowania seksualnego. Firma została w tej sprawie pozwana przez California Department of Fair Employment and Housing i od tej pory doszło już do podpisania ugody na kwotę 18 milionów dolarów. To jednak nie koniec, kolejne osoby odchodzą z Blizzarda, od lata zeszłego roku jest ich już 40. Na razie nie ma informacji jak z tym wszystkim poradzi sobie Microsoft, ale najpewniej, jak tylko transakcja zostanie sfinalizowana, ze stanowiskiem CEO pożegna się Bobby Kotick.

Microsft w zeszłym roku był głównym aktorem innegoi przejęcia. Za kwotę 7,5 miliarda dolarów doszło do zakupu ZeniMax Media, a wraz z nim takich studiów jak np. Bethesda. W tamtym czasie Xbox Game Studios liczyło już 23 studia deweloperskie. Obecnie przejęcie ma zakończyć się w roku fiskalnym 23, czyli w ciagu kolejnych 18 miesięcy. Tak długi czas związany jest ze zgodą przeróżnych regulatorów antymonolowych na rynkach na których Activision Blizzard działa.

 

 technologia i rozrywka