Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Remake Prince of Persia: Sands of time wciąż powstaje

Michał Miśko
Opublikowano

Ubisoft poinformował, że remake Prince of Persia: Sands of Time wciąż powstaje, ale obecnie zajmuje się nim studio w Kanadzie, które przejęło projekt od studia zlokalizowanego w Indiach i od Pune Studios.

To ważny krok naprzód w tym, co zrealizowało już studio Pune oraz Ubisoft Mumbaj, napisał Ubisoft na Twitterze, oświadczając jednocześnie, że obecnie remake'iem Prince of Persia: Sands of Time zajmie sie studio zlokalizowane w Montrealu. Na razie nie podano jaka jest przyczyna tej zmiany, ale zarówno dla pune, jak i indyjskiego odłamu Ubisoftu Piaski Czasu były największym dotąd powierzonym projektem.

Nowe Sands of Time powstaje na silniku AnvilNext. Pierwotnie gra miała pojawić się na rynku już w styczniu ubiegłego roku, jeszcze na konsolach poprzedniej generacji i pecetach. Kłopoty związane z pandemią najpierw spowodowały przełożenie premiery o kilka miesięcy, a następnie Ubisoft zdecydował, że, póki co, nowa data nie zostanie wyznaczona. Ostatnie wieści na temat nowego/ starego Prince of Persia Ubisoft zamieszczał w październiku 2021 roku.

Oryginalne Sands of Time pochodzi z 2003 roku. Gra miała wtedy premierę na Xboxach, Playstation 2, GameBoy Advance, Gamecube i pecetach. Gra miała bardzo dobre opinie graczy. na GOGu można ją obecnie nabyć za 7,99 zł.

 technologia i rozrywka