Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

The Medium z czterema nominacjami do nagród Digital Dragons

Michał Miśko
Opublikowano

Gra polskiego studia Bloober Team otrzymała aż 4 nominacje przyznane przez jury w tegorocznej edycji konkursu Digital Dragons. Już 16 maja The Medium powalczy o wygraną w kategoriach związanych z designem, oprawą audio-wizualną oraz o prestiżowy tytuł Najlepszej Polskiej Gry.

Digital Dragons to jedna z największych konferencji B2B branży gier w Europie, już od 10 lat organizowana przez Krakowski Park Technologiczny. Podczas jubileuszowej edycji, która odbędzie się w dniach 16-17 maja br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków, nie zabraknie wykładów, paneli dyskusyjnych z udziałem wybitnych ekspertów branży gamedev czy przestrzeni dla networkingu. Najważniejszym punktem programu będzie jednak coroczna gala, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych polskich i zagranicznych gier.

W tym roku aż cztery statuetki mają szanse trafić do studia Bloober Team, za sprawą premiery jednego z jego największych dotychczasowych projektów – The Medium, które przenosi gracza do dwóch równolegle istniejących światów - rzeczywistego i duchowego, pełnego grozy, koszmarów. Dystopijny surrealizm i doskonała oprawa graficzna, inspirowana twórczo-ścią Zdzisława Beksińskiego, zostały docenione przez jury tegorocznej edycji Digital Dragons, które nominowało grę w kategoriach: Najlepszy Polski Design oraz Najlepszy Polski Game Art. W konkursie wyróżniono również charakterystyczną ścieżkę dźwiękową, stworzoną przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę, którzy otrzymali nominację w kategorii Najlepszy Polski Oryginalny Soundtrack. The Medium powalczy również o najważniejszy tytuł – Najlepszej Polskiej Gry, co byłoby niewątpliwym wyróżnieniem dla polskiego studia i pięknym zwieńczeniem kilku lat intensywnych prac nad tytułem dla wszystkich zaangażowa-nych w proces produkcji.

Ciężko przewidzieć, co wydarzy podczas gali, ale sam fakt, że mamy aż 4 nominacje to wielkie wyróżnienie. The Medium to dla nas ważny projekt, pod którym wszyscy się z dumą podpisujemy. Ta gra utwierdziła nas w przekonaniu, że jako polskie studio, którego DNA tkwi w horrorach, możemy dużo i będziemy sięgać po jeszcze więcej. Z ogromną ekscytacją czekam na Digital Dragons – cieszę się, że w Krakowie mamy wydarzenie, które przez dwa dni skupia całą branżę w jednym miejscu – mówi Tomasz Gawlikowski, CMO Bloober Team.

Zwycięzców Digital Dragons 2022 poznamy już 16 maja podczas uroczystej gali. Na dwudniowej konferencji w strefie wystawców znajdzie się stoisko Bloober Team. Podczas prelekcji pojawią się także przedstawiciele studia w roli mówców. Danuta Psuty, doświadczona Level designerka, opowie o wymagających projektach i organizacji porządku pracy w tworze-niu scenariuszy. Z kolei Piotr Babieno, prezes Bloober Team weźmie udział w panelu na temat inwestowania w gamedev.

 

 technologia i rozrywka