Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

The Medium najlepszą grą według Digital Dragons

Michał Miśko
Opublikowano

Podczas wczorajszej gali Digital Dragons Bloober Team zgarnął aż trzy statuetki, w tym za najlepszą grę 2021.

Digital Dragons to jedna z największych konferencji B2B branży gier w Europie, już od 10 lat organizowana przez Krakowski Park Technologiczny. Poza wykładami, panelami i networkingiem, najważniejszym punktem programu jest coroczna gala, podczas której przy-znawane są nagrody dla najlepszych polskich i zagranicznych gier.

Bloober Team wraz z The Medium w rywalizacji o najważniejszą statuetkę Najlepsza gra 2021 konkurowali z The Chronicles of Myrtana: Archolos (The Chronicles of Myrtana Team), Cherno-bylite (The Farm 51), Car Mechanic Simulator 2021 (Red Dot Games) oraz Growing Up (Vile Mo-narch). Poza główną statuetką najnowsza gra krakowskiego studia otrzymała także nagrodę w kategorii Najlepszy Polski Design oraz Najlepszy Polski Oryginalny Soundtrack.

Na zdjęciu rozdanie nagród Digital Dragons

The Medium to horror, którego akcja rozgrywa się w latach 90., w fikcyjnym, opuszczonym kra-kowskim hotelu Niwa. W produkcji gracze wcielają się w rolę Marianny, tytułowego medium, by rozwikłać zagadkę śmierci niewinnego dziecka. Doskonała oprawa graficzna, oddająca dys-topijny surrealizm była inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego, zaś oryginalna ścieżka dźwiękowa była stworzona przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę.

Otrzymanie aż trzech nagród, w tym tej najważniejszej, jest niewątpliwie pięknym zwieńczeniem intensywnych prac nad tytułem. The Medium i jego sukces utwierdził nas w przekonaniu, że horrory są w naszym DNA i z każdym nowym projektem możemy sięgać po jeszcze więcej. Jestem dumny z tego projektu i zespołu, który sprawił, że rozwiązania, które z początku wyda-wały się niemożliwe do zrealizowania, okazały się dla nas całkowicie osiągalne – Piotr Babieno, Prezes Bloober Team

10. jubileuszowa gala Digital Dragons odbyła się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Uroczystą galę poprowadzili dziennikarze Polsat Games, a wydarzenie zostanie wyemitowane na antenie stacji 27 maja o godz. 18.

 

 technologia i rozrywka