Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

John Romero tworzy nowego FPS-a

Michał Miśko
Opublikowano

Znany ze współtworzenia Dooma w latach 90. John Romera rozpoczyna swój kolejny projekt. 

Współtwórca Dooma, John Romero, przez wiele lat po premierze swojego najsławniejszego dziecka znany był głównie z tego, że jest znany. Od dobrych kilku lat próbuje odrodzić się w branży gamedevu, tworząc najpierw dodatki do Dooma a następnie grę strategiczną o mafii w czasach prohibicji. Obecnie, jak wynika z jego wpisu na Twitterze, zabiera się za projekt nowego FPS-a.

Na razie to projekt w bardzo wczesnym stadium rozwoju i Romero szuka dopiero odpowiednich ludzi do zespołu. Gra ma powstać na silniku Unreal Engine 5. Romero będzie pracował nad projektem w założonej przez siebie firmie Romero Games, ale nazwa ewentualnego wydawcy gry nie jest jeszcze znana.

Firma Romero w 2019 roku wydała dużą paczkę dodatkowych poziomów do Dooma, w 2020 wspomnianą już strategię o nazwie Empire of Sin. W tym roku Romero Games wydało dużo mapę do Dooma 2, a zebrane w ten sposób środki przekazano na pomoc objętej wojną Ukrainie. Pomimo pracy nad nowych shooterem Romero nie zamierza porzucać pracy nad kolejnymi mapami do Dooma.

 

 technologia i rozrywka