Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sony podnosi ceny Playstation 5

Michał Miśko
Opublikowano
Sony podnosi ceny Playstation 5
Playstation 5

Sony ogłosiło, że podnosi ceny konsoli Playstation 5. 

Konsole Sony Playstation 5 będą droższe. Japońska firma podniesie ceny swojego najnowszego dziecka o 30 funtów w Wielkiej Brytanii, 50 euro na terenie Europy i 20 dolarów kanadyjskich na terenie Kanady. Sony podwyżkę tłumaczy tak, jak wszyscy, czyli rosnącą na całym świecie inflacją.

Co ciekawe, podwyżki nie będzie na razie na terenie Stanów Zjednoczonych. Według ekspertów jest to spowodowane silną pozycją dolara na światowych rynkach. Obserwujemy wysokie globalne stopy inflacji, a także niekorzystne trendy walutowe, które wpływają na konsumentów i wywierają presję na wiele branż, powiedział BBC Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment.

Ruch Sony może potencjalnie dać przewagę Microsoftowi, który, nie dość, że ma tańszą konsolę nopwej generacji w dwóch wariantach, to oferuje jeszcze niezwykle atrakcyjny Game Pass.Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis twierdzi jednak, że podwyżka cen PS 5 nie wpłynie na zmniejszenie jej popytu. Obecnie prawie niemożliwe jest kupno konsoli Sony w sugerowanej przez producenta cenie.

Oprócz wymienionych rynków cena pS5 wzrośnie również w Australii, Meksyku, Japonii i Chinach. 

 

 technologia i rozrywka