Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

70 dolarów to nowa, standardowa cena za gry AAA. Tak uważa Ubisoft

Michał Miśko
Opublikowano

70 dolarów, czyli ponad 320 złotych, to nowy standard cenowy dla gier wysokobudżetowych. Tak uważają włodarze Ubisoftu. A więc tanio już było.

Listopadowa premiera Skull and Bones będzie pierwszą okazją dla Ubisoftu do skasowania graczy ponad 320 złotych za grę. I taniej już było, uważają włodarze tej firmy, twierdząc, że 70 dolarów to nowy standard cenowy dla gier wysokobudżetowych. Tego typu zdanie, w jednym z wywiadów, wypowiedział CEO Ubisoftu, Yves Guillemot.

Pierwszą firmą, która już w 2020 roku zapowiedziała podnoszenie cen gier było 2K Sports. Nieco później Ubisoft ustalił cenę swoich nowych tytułów na 60 dolarów. Jak widać i ta cena nie zabawiła długo, bo obecnie ceny podniesione zostaną o kolejne 10 dolarów. Taki standard, oprócz tych już wspomnianych firm, ustaliły dla swoich gier również Activision, Square Enix i Sony. Cenę na tym poziomie będzie mieć również Call of Duty: Modern Warfare II, które swoją premierę mieć będzie pod koniec października.

Ponad 320 złotych za pojedynczy tytuł to sporo. Szef Rockstar/2K broni jednak decyzji wydawców twierdząc, że to cena uczciwa za niezwykłe doznania, jakie dają ich gry. Jednym z argumentów jaki pada również w tej sprawie jest fakt, że ostatnia duża podwyżka cen gier miała miejsce w latach 2005/ 2006. 

 

 technologia i rozrywka