Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Czy skoki narciarskie wrócą do łask graczy? Ski Jump Simulator mówi sprawdzam

Michał Miśko
Opublikowano
Czy skoki narciarskie wrócą do łask graczy? Ski Jump Simulator mówi sprawdzam
Ski Jump Simulator

Trzeba przyznać, że dość długo czekaliśmy na wartą uwagi grę o skokach narciarskich. Czasami jednak cierpliwość popłaca. Na rynek gier sportowych zawitał właśnie Ski Jump Simulator. Inspirowany kultową serią Deluxe Ski Jump symulator skoków narciarskich online wprowadza nas w pełną przygód i wyzwań grę sieciową, która jest nie tylko symulatorem, lecz jednocześnie tytułem MMORPG.

Zapewne wielu z czytelników pamięta Małyszomanię, kiedy tematyka skoków narciarskich dominowała w polskim mainstreamie informacyjnym. W tamtym czasie niezwykle popularne były również gry o skokach narciarskich. Najczęściej wymienianym przez graczy tytułem jest oczywiście, kultowy już, Deluxe Ski Jump. Od tamtego czasu jednak szął na skoki nieco zmalał, co przełożyło się również na niemal całkowity brak zainteresowania tym tematem developerów. Naprzeciw niewyrażonym oczekiwaniom wyszła jednak SuperNova Interactive wydając Ski Jump Simulator. Jest to całkiem świeże spojrzenie na interaktywne skoki narciarskie, a cały projekt został dopracowany z najwyższą starannością, uwydatniając najlepsze cechy gier o tej dyscyplinie sportu oraz uzupełniając i poprawiając to, czego do tej pory brakowało.

Screen z gry Ski Jump Simulator

Ski Jump Simulator oferuje graczowi szereg wyzwań z wątkiem fabularnym włącznie. Każda skocznia narciarskaka rządzi się tutaj swoimi prawami. Różnią się one chociażby kątem nachylenia, kształtem czy długością zeskoku. Dlatego tak ważne jest wypracowanie sobie odpowiedniej taktyki na każdym z dostępnych w grze obiektów. Nie wspominając już o doborze odpowiedniego sprzętu. Ponadto gracz musi stawić czoła innym przeciwnościom, jak chociażby warunki pogodowe. Niejednokrotnie wiatr zawieje nam w oczy, albo rozbłyśTo doskonałe urozmaicenie podnoszące jakość gry i stawiane nam wyzwania.

Najbardziej realne skoki narciarskie

Jak twierdzą twórcy, fizyka skoku była do tej pory zaniedbywana w tego typu grach sportowych. Ski Jump Simulator wychodzi naprzeciw tej kwestii dokładając największych starań na dopracowanie wszelkich aspektów lotu skoczka. W grze mamy do czynienia z autorskim silnikiem opartym o realną i twardą fizykę. Na skok zawodnika wpływają różne siły, które, jako gracz, kontrolujemy. Są to chociażby opór powietrza, siła nośna, kąt lądowania, siła tarcia i jeszcze kilka innych. To właśnie mechanika lotu sprawia, że gra przyciąga uwagę i dostarcza niezwykłej satysfakcji z gry. Co więcej, parametry każdej skoczni są unikalne. Wraz ze wzrostem ich wielkości wzrasta również stopień trudności. Niekiedy potrzeba sporo czasu, aby wypracować zadowalające efekty oddawanych skoków. Jest to jednak cenny aspekt stawiający realne wyzwanie graczom.

Ski Jump Simulator czyli od fanów dla fanów

SuperNova Interactive, odpowiedzialna za tytuł Ski Jump Simulator, cechuje się zamiłowaniem do gier online oraz skoków narciarskich, dzięki czemu otrzymujemy pełnowartościowy i przemyślany projekt. Gra potrafi zaskoczyć pod niejednym względem. Dopracowana mechanika i lokacje, które, dosłownie, eksplorujemy. W efekcie nie jest to zwykły symulator skoków, a swoista gra MMORPG okraszona fabułą. Do tego dochodzi rywalizacja z graczami z całego świata o tytuł najlepszego skoczka. Ski Jump Simulator jest dostępne zarówno na przeglądarki jak i urządzenia mobilne. Gra jest również dostępna zupełnie za darmo.

Soundtrack ze ścieżką dźwiękową gry został wydany jako płyta Game Over w wykonaniu Bajzel & AMBA.

 

 technologia i rozrywka