Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

EA Sports już wie, kto wygra Mundial w tym roku

Michał Miśko
Opublikowano

EA Sports od 2006 roku typuje zwycięzcę Mundialu i, jak dotychczas, udało im się wytypować prawidłowo mistrza świata trzy razy z rzędu.

Po raz piąty EA Sports typuje zwycięzcę Mistrzostw Świata w piłce nożnej, który w tym roku odbędą się w Katarze. Typowania odbywają się w grze FIFA, którą EA produkuje od 26 lat, w tym roku po raz ostatni.

Grafika przedstawiająca zwycięstwo Argetntyny w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 2022 roku

Według symulacji w tegorocznej edycji najpopularniejszej gry piłkarskiej na świecie zwycięzcą World Cup 2022 będzie Argentyna, która wygra w finale z Brazylią. Na najniższym stopniu podium, zdaniem algorytmów Fify, staną Francuzi. Przewidywanie można i powinno się oczywiście traktować jako zabawę i żart, ale Fifa prawidłowo wytypowała zwycięzcę trzech ostatnich Mundiali z rzędu. Symulacja zapowiedziała więc zwycięstwa Hiszpanów, Niemiec, a następnie Francuzów. Jedyny raz, kiedy przewidywania EA Sports nie sprawdziły się to 2006 rok. Stawiano wtedy na wygraną Czech, którzy nie wyszli z grupy.

Fifa 23 przewiduje wygraną Argentyny w meczu z Brazylią w którym zwycięski gol strzeli, nie kto inny, jak Leo Messi, który zdobędzie również w tym turnieju nagrodę Złotego buta oraz nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Złote rękawice, czyli nagrodę dla najlepszego bramkarza, zdobyć ma w tym roku aż czterech golkiperów. Będą to Rui Patrício (Portugalia), Alisson (Brazylia), Dominik Livaković (Chorwacja) i Emiliano Martínez (Argentyna). Najlepszym polskim strzelcem będzie Zieliński, który strzeli 3 gole, za nim uplasuje się z dwoma trafieniami Lewandowski.

Wydana we wrześniu tego roku Fifa 23 będzie ostatnią grą spod tego szyldu. Electronic Arts nie porzuci jednak tej popularnej gry piłkarskiej, a tylko zmieni jej nazwę. 

Producent gry zatrzymuje jednak, jak zapowiada, kontrakty z wieloma ligami narodowymi, drużynami i zawodnikami. W Fifie wciąż obecne mają być Premier League, LaLiga czy Budnesliga. Elektronicy obiecują, że w grze nie zmieni się wiele, zabraknie jednak trybu World Cup, który dodawany był co cztery lata. Wszystko spinać się będzie teraz pod nazwą EA Sports FC. EA zapowiada również wiele nowych kontraktów, w tym z Nike, które mają sprawić dodanie do gry wielu nowych i ciekawych rzeczy, np. możliwości oglądania strimów z prawdziwych spotkań.

Fifa zapowiada obecnie współpracę z innymi producentami gier. Electronic Arts marki Fifa używało nieprzerwanie od 1993 roku. 

 

 

 technologia i rozrywka