Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Time przedstawia dziesiątkę najlepszych gier 2022 roku

Michał Miśko
Opublikowano

Dziesiątkę najlepszych gier mijającego roku wybrał magazyn Time. Zobaczcie w jakie tytuły można zaopatrzyć się jeszcze przed Świętami i ciąć w nie w czasie wolnym od pracy i szkoły.

Niektórzy twierdzą, że tradycyjna dziesiątka najlepszych gier roku magazynu Time, to zazwyczaj niewypały, ale w tym roku wyglądają na wyjątkowo trafione. Można więc, z listą w ręku, ruszyć do sklepu, a następnie w wolnym czasie Świąt nadrobić nieco zaległości.

Dziesiątkę tytułów otwierają Żółwie Ninja, Zemsta Shreddera. To kooperacyjna nawalanka z ulubionymi bohaterami dorastających w latach 90-tych w rolach głównych. Tytuł ten miał swoją premierę latem tego roku i wyszedł na pecety, Xboxy One, Playstation 4 i Nintendo Switch. Zapewnia sporo zabawy, a żółwie mówią głosem aktorów znanych z kreskówek.

Na miejscu dziewiątym uplasował się tytuł z uniwersum Lego Star Wars. Gra o podtytule The Skywalker Saga wydana została w kwietniu i dostępna jest również na wszystkie największe platformy. Recenzje gry były również bardzo dobre we wszystkich największych serwisach, a więc tytuł zdecydowanie godny polecenia.

Stopień wyżej uplasował się dodatek do najnowszej części Resident Evil, czyli Resident Evil Village: Shadows of Rose. DLC do ósmej odsłony serii daje jeszcze więcej radości z gry, niż podstawowy wątek. Siódme, według Time'a, jest Sifu (souls-like) w którym wcielamy się w potomka mistrza szkoły sztuk walki, który szuka zemsty za śmierć ojca. Gra ukazała się w lutym na PS4 i PS5. 

Kadr z gry Sifu

Szóstą pozycję okupuje The Last Of Us, część 1, którą chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra ta otrzymała w tym roku remake, który tylko potęguje jej miodność. Stopień wyżej, czyli w połowie stawki, Time umieścił Stray. To gra w której korzystając ze swoich umiejętności będziemy musieli po prostu przetrwać, rozwiązywać zagadki i sprostać tajemnicom.

Tuż za podium znalazło się Elden Ring, które sprzedało się już w ponad 17 milionach kopii. Ta wyreżyserowana przez Hidetaka Miyazaki, we współpracy z George'em R. R. Martinem, fabularna gra akcji uzyskała ma Metacriticu ocenę 96 dla wersji PS5 i Xbox One X.

Podium otwiera The Quarry, czyli duchowy następca Untill Dawn. To może być małe zaskoczenie, ale nadal to kawał dobrej gry. Drugie miejsce, według Time'a, na najlepszą grę w tym roku, zajął Horizon: Forbidden West, który zapamiętamy z tego (oprócz oczywiście faktu, że to świetna gra), że gracze mieli pretensje o to, że główna bohaterka, na zbliżeniu, ma... włosy na twarzy. Czasami wydaje nam się, że wszystkie te inby wywołują producenci gier, żeby narobić szumu. No bo przecież nie można być aż takim dyletantem.

Kontrowersje związane z Horizon: Forbidden West

Na miejscu pierwszym znalazł się z kolei nie kto inny jak sam Bóg Wojny, czyli God of War: Ragnarok. Nie tylko według Time'a jest to najlepsza gra roku. Na Metacriticu tytuł ten ma ocenę aż 94, co oznacza, że to absolutny must play i to jeszcze w tym roku.

 technologia i rozrywka