Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Gracze skarżą Microsoft

Michał Miśko
Opublikowano

Dziesięciu graczy złożyło w sądzie federalnym antymonopolowy pozew przeciwko Microsoftowi.

Dwa tygodnie po tym, jak amerykański regulator antymonopolowy złożył sprzeciw przeciwko przejęciu Activision Blizzard King przez Microsoft gigant z Redmond otrzymał kolejny cios. Dziesięciu graczy złożyło pozew w sądzie federalnym, który również ma na celu zablokowanie tej transakcji. Zarzuty są takie same, monopolizacja rynku i działanie na szkodę społeczności graczy.

Microsoft ogłosił chęć przejęcia Activision i rozpoczęcia wszystkich procedur w styczniu tego roku. Kwota, jaką Ms wyłożył to, bagatela, blisko 69 miliardów dolarów. Od początku wiadomo było jednak, że do sfinalizowania tej transakcji jest jeszcze daleka droga i może ono nastąpić najwcześniej w roku fiskalnym 2023. Również wiadomo było, że tego typu przejęcie zainteresuje regulatorów antymonopolowych - tak też się stało, sprawie transakcji przyglądają się brytyjski Competition and Markets Authority, amerykański Federal Trade Commission, a także Komisja Europejska.

Kilka dni temu Microsoft ogłosił, że nie zablokuje możliwości wydawania Call of Duty (sztandarowego produktu Activision) dla konsol Sony Playstation. Ten ruch miał powstrzymać FTC przed złożeniem sprzeciwu, ale tak się nie stało. 10 lat to bowiem, mniej więcej, cykl życia jednej generacji konsol i urzędnicy Komisji, podobnie jak obserwatorzy rynku gier wideo, wyczuli w tym podstęp. Zgoda oznaczałaby, że już w przypadku przejęcia kontroli nad Activision, po wydaniu Playstation 6 w przyszłości, Sony straciłoby prawa do CoD definitywnie. 

 

 

 technologia i rozrywka