Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Do klasycznych gier na Nintendo Switch dołączają te z Game Boya

Michał Miśko
Opublikowano

Na Switchu zagrać możesz teraz również w największe tytuły z Game Boy'a. To kolejna odsłona dodatków, jakie przygotowało Nintendo. Wcześniej Japończycy zaprezentowali klasyki z NESA, SMESA i Nintendo 64.

O tym, że gry z Game Boy'a mogą pojawić się na Nintendo Switchu mówiło się już od 2021 roku. Teraz stało się to faktem. Produkcje z trzeciej, najlepiej sprzedającej się konsoli w historii dostępne będą na podobnej zasadzie na jakiej już dziś grac mozna w tytuły z NESa, SNESa i Nintendo 64.

Game Boy na Nintendo Switch

Aby grać w klasyczne gry z Game Boya na Nintendo Switch potrzebować będziemy, oprócz subskrypcji Switch Online, również subskrypcji usługi Game Boy Expansion Pack. Za darmo, dla abonentów Switch Online, są natomiast pakiety gier z NES i SNES. Tam możecie zagrać w klasyczne The Legend of Zelda: Link to the Past z 1991 roku. To trzecia gra z serii Zelda.

W rozszerzeniu pozwalającym zagrac w gry z konsoli Game Boy, która swoją premierę miała w 2001 roku, znajdziecie, między innymi, takie tytuły jak Tetris, Super Mario Land 2, Alone in the Dark - The New Nightmare czy Metroid 2. 

 

 technologia i rozrywka