Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jeszcze w tym roku zagramy w Mortal Kombat 12

Michał Miśko
Opublikowano
Jeszcze w tym roku zagramy w Mortal Kombat 12
Mortal Kombat

Warner potwierdził, że kolejna gra z serii Mortal Kombat swoją premierę będzie miała w 2023 roku. No to czekamy.

Mortal Kombat to kawał historii elektronicznej rozrywki. Pomysł na grę, która miała konkurować z serią Street Fighter narodził się w 1991 roku w firmie Midway. Ta zleciła całą robotę czteroosobowemu zespołowi pod przewodnictwem Eda Boona, którego wspomagali dźwiękowiec Dan Forden i dwóch artystów Johnów - Tobias i Vogel. Dziesięc miesięcy później premierę miał Mortal Kombat, który miał być Mortal Combatem, ale ktoś, dla żartu, zmienił na tablicy projektu C na K.

Trzy pierwsze części tej gry były wyśmienite. Potem zaczął się jednak zjazd w dół, a na konsolach i komputerach zaczęły królować bijatyki oparte o silniki trójwymiarowe. Mortal próbował zmienić się w 3D, ale były to próby o których dziś nie warto raczej wspominać. Renesans serii przyszedł dopiero w 2011 roku wraz z premierą Mortal Kombat (tytuł gry pozbawiony był jakiegokolwiek podtytułu czy numeru serii). Do dziś powstało aż 24 gry spod znaku ognistego smoka, w tym najnowsza, Mortal Kombat 11 mająca swoją premierę w kwietniu 2019 roku. Od tamtego czasu mówiło się o kolejnej odsłonie, ale oficjalnego potwierdzenia było brak. O tym, że gra swoją premierę będzie mieć jeszcze w tym roku dowiedzieliśmy się, oficjalnie, nieco nawet przez przypadek. Nie było zwiastuna, hucznej zapowiedzi, odliczania, a jedynie informacja dla inwestorów. Tak, gra powstaje i będzie mieć premierę w 23 roku. Tyle.

Póki co nie znamy więc dokładnej daty. Jeśli spojrzeć wstecz można by doszukiwać się analogii z poprzednimi premierami, które, począwszy od wspomnianego Mortal Kombat swoją premierę miały w kwietniu. Wszystko jednak, jak to się mówi, się okaże.

 

 technologia i rozrywka