Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Czas życia Playstation 5 krótszy niż innych konsol Sony

Michał Miśko
Opublikowano

Czas życia tej generacji konsoli może być krótszy, niż jej poprzedniczek. Tak wynika z dokumentacji Sony, która miałaby być jednym z dowodów w sprawie antymonopolowej, dotyczącej przejęcia przez Microsoft Activision Blizzard King.

Jak wiemy w brytyjskim, i nie tylko, urzędzie antymonopolowym trwa sprawa dotycząca przejęcia przez Microsoft Activision Blizzard King. Jak można się domyślać Sony nie jest zachwycone takim pomysłem i jak tylko może próbuje bombardować transakcję wartą ponad 68 miliardów dolarów. W dwudziesto dwu stronnicowym dokumencie, który właśnie wyciekł do sieci, a w którym Sony zwraca się do Competition and Markets Authority przykuwa uwagę zapis, który może sugerować długość życia obecnej generacji konsoli Playstation.

Chociaż zapis podający datę premiery Playstation 6 został ocenzurowany to wcześniej zapoznać możemy się z oświadczeniem Sony, które sugeruje, że Microsoft złożył obietnicę, że gry Activision będą dostępne na konsoli Sony do 2027 roku. Japończycy nie są zadowoleni z takiej promesy, ponieważ, jak można wywnioskować z lektury strony ósmej dokumentu pod tytułem Sony Interactive Entertainment Observations on the CMA’s Issues Statement, w tym czasie premierę ma mieć już kolejna generacja. A to z kolei znacznie obniżyło by konkurencyjność konsoli Sony w walce z Microsoftem i ich propozycją w postaci Xboxa.

Okres siedmiu lat życia konsoli PS5, jeśli te domniemania okazałyby się trafne, byłby jednym z krótszych w historii. Najdłużej obecnie konsolą na rynku jest... Sega Master System, którą można nadal kupić nową (!) w Brazylii i to... po 34 latach od premiery. Na drugim miejscu w tym rankingu znajduje się słynny NES, który z półek sklepowych w Japonii zniknął dopiero po 20 latach od premiery, a na najniższym stopniu podium konsol z najdłuższym życiem znajduje się Atari 2600/ VCS, które można było kupić nowe przez 15 lat.

 

 technologia i rozrywka