Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

EA rozstaje się z Fifą po 30 latach współpracy. Są pierwsze szczegóły nowej serii

Michał Miśko
Opublikowano

W tym roku, po raz pierwszy od 30 lat, nie wyjdzie nowa gra z serii Fifa. EA nie przedłużyła umowy z międzynarodową organizacją piłkarską i w tym roku wyda pierwszą grę spod szyldu EA Sports FC.

Znamy już pierwsze szczegóły nowej serii gry piłkarskiej od Electronic Arts. Po 30 latach EA pożegnało się z licencją Fifa i nie będzie już wykorzystywać logo, ani niczego co związane jest z tą międzynarodową organizacją futbolową. Już w 2021 roku serwisy związane z elektroniczną rozrywką donosiły, że tak się stanie. Powodem były oczywiście pieniądze, kontrakt EA z Fifa wygasł w 2022 roku, a za jego przedłużenie zażądano rzekomo dwukrotność kwoty, jaką była dotychczasowa opłata licencyjna. EA nie przystała na takie warunki i rozpoczęła prace nad zabezpieczeniem kontraktów z UEFA oraz federacjami krajowymi.

Logo gry EA Sports FC

EA zaprezentowało już nowe logo gry, które stworzone jest na bazie trójkąta. Ta figura geometryczna ważna jest, jak twierdzi producent, dla całej serii, ponieważ symbolizuje taktykę piłkarską opartą na trójkącie, a także znaczniki, jakie pojawiają się w grach z tej serii. Więcej szczegółów na temat gry Elektronicy obiecali przekazać graczom w lipcu.

Póki co wiemy jednak, że w grze znajdą się rozgrywki UEFA Champions League, Premier League, La Liga Santander, Bundesliga, Ligue 1, Serie A, a także polska Ekstraklasa i inne. Fifa z kolei zapowiedziała znalezienie nowego partnera i stworzenie wraz z nim nowej gry opartej o licencję federacji. Na razie na zapowiedziach jednak się skończyło. Jedynym rywalem EA na tym polu mogłoby być Konami, które jednak doznało w ostatnim czasie druzgocącej porażki w związku z premierą eFootball.

Nowa gra od EA nie ma na razie daty premiery. Kolejne odsłony serii Fifa debiutowały na rynku wraz z końcem września.

 

 technologia i rozrywka