Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Trzy dni i 10 milionów sprzedanych kopii nowej Zeldy

Michał Miśko
Opublikowano

Nowa Zelda jest najszybciej sprzedającą się grą w historii serii. W ciągu zaledwie trzech dni sprzedało się 10 milionów kopii nowego hitu Nintendo.

Najlepiej dotąd oceniana (wg Metacritic) gra z serii Zelda, Ocarina of Time, ma na koncie 7,4 miliona sprzedanych kopii. Tears of the Kingdom w zaledwie trzy dni od premiery pobiło ten wynik i obecnie, najnowsza gra z serii Zelda, jest również najszybciej sprzedającą się. Nintendo podało, że sprzedaż gry przekroczyła 10 milionów kopii. Najlepiej sprzedającą się Zeldą w ogóle pozostaje jednak pooprzednia, Breath of the Wild, która, wydana na Wii U i Switcha w 2017 roku znalazła ponad 30 milionów nabywców.

Fantastyczne wyniki sprzedaży nowej Zeldy przyniosły Nintendo, póki co, około 600 milionów dolarów przychodu. To jednak wciąż znacząco mniej od tych największych. Po trzech dniach od premiery GTA V miało już na koncie okrągły miliard dolarów przychodów. Mimo wszystko nowa Zelda ma nie tylko świetne wyniki finansowe, ale również recenzje. Na Metacritic gra osiągnęła już ocenę 96 wśród recenzentów i 8,7 w ocenie samych graczy.

 

 technologia i rozrywka