Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Sprzedaż Wiedźmina 3 przekroczyła 50 milionów egzemplarzy

Michał Miśko
Opublikowano
Sprzedaż Wiedźmina 3 przekroczyła 50 milionów egzemplarzy
Wiedźmin 3

Wiedźmin 3 polskiego studia CD Projekt Red znalazł się w gronie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w historii.

Sprzedaż gry Wiedźmin 3 przekroczyła 50 milionów sztuk, poinformował dziś w swoich mediach społecznościowych Marcin Iwiński, współtwórca CD Projektu. Jeśli licząc wszystkie części głównej gry z Gerltem w roli głównej to ich sprzedaż osiągnęła już poziom 75 milionów sztuk. To ogromny sukces polskiego studia. Oznacza to, że gra CD Projekt RED jest wśród dziesięciu najlepiej sprzedających sie gier wideo wszechczasów. Wiedźmin 3 wyprzedził w tym zestawieniu Pokemon Red z 1996 roku od Nintendo, które znalazło ponad 47 milionów nabywców. Oczko wyżej z kolei uplasował się produkt Rockstar Studios, Red Dead Redemption 2, które sprzedało się w ponad 53 milionach kopii.

W zestawieniu najlepiej sprzedających się gier króluje Minecraft, który przez długi czas może okazać się nie do pobicia. Gra Mojang Studios osiągnęła już wynik ponad 238 milionów sprzedanych kopii. Na miejscu drugim jest GTA V, które nie traci na popularności od dziesięciu lat, czyli od momentu premiery. Piąta odsłona popularnej gry to już ponad 180 milionów sprzedanych sztuk. Na najniższym stopniu podium jest Tetris od EA Mobile z ponad 100 milionami sprzedanych kopii. Te liczby mogą być jednak nieco mylące ponieważ Tetris z 1989 roku, dostępny na Gameboya i NES również znajduje się w zestawieniu Wikipedii z wynikiem 43 milionów sztuk. W innych rankingach Tetris jest niekwestionowanym królem z ogólnym wynikiem ponad 520 milionów sprzedanych kopii. Dotyczy to wszystkich wersji gry Pażytnowa na wszelkie możliwe platformy.

CD Projekt ogłosił dziś również wyniki fiskalne pierwszego kwartału 2023 roku. Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka 2077 zamknęli go zyskiem w wysokości 69,68 miliona złotych, co jest wynikiem wyższym od analogicznego okresu roku poprzedniego, kiedy osiągnięto wynik 68,92 miliona złotych.

 

 

 technologia i rozrywka