Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

CD Projekt partnerem strategicznym Futuregames Warsaw

Michał Miśko
Opublikowano

CD PROJEKT ogłosił dziś, że jako partner strategiczny łączy siły z Futuregames Warsaw, polskim oddziałem jednej z najlepszych szkół na świecie specjalizujących się w kształceniu specjalistów i specjalistek branży gier wideo. Dzięki współpracy CD PROJEKT chce promować oraz wspierać dostęp do edukacji i rozwoju kariery w branży gamedev.

Pochodząca ze Szwecji szkoła Futuregames oferuje szeroką gamę kursów dostosowanych do różnych poziomów doświadczenia — od przyśpieszonych i doszkalających skierowanych do branżowych profesjonalistów i profesjonalistek, po pełnowymiarowe kursy dla wszystkich chcących dopiero rozpocząć swoją karierę w branży gier wideo. Przy strategicznym wsparciu CD PROJEKT, nowo powstały warszawski oddział Futuregames rozpoczyna kursy z programowania i projektowania gier, oraz dla artystów i artystek. Zajęcia startują już we wrześniu tego roku, będą odbywać się stacjonarnie w Warszawie i w języku angielskim. Do kursów mogą przystąpić osoby mieszkające w krajach Unii Europejskiej lub posiadające ważną wizę studencką. W trakcie kursów uczestnicy i uczestniczki stworzą łącznie cztery pełne gry, korzystając z profesjonalnego sprzętu i oprogramowania, oraz zachowując przy tym pełne prawa do zrealizowanych w ramach zajęć projektów.

Grafika promująca współpracę pomiędzy CD Projektem a Futuregames Warsaw

Dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z CD PROJEKT, czesne wszystkich kursów Futuregames w pierwszym roku jest niższe o 50%. CD PROJEKT zapewni ponadto stypendia dla nawet 9 najlepszych uczniów i uczennic w drugim roku współpracy, a także możliwość odbycia 30-tygodniowych praktyk w CD PROJEKT RED — studiu stojącym za trylogią gier Wiedźmin oraz grą Cyberpunk 2077. Rekrutacja na kursy jest wciąż otwarta, a chętni do udziału mogą aplikować przez oficjalną stronę.

Będące na rynku od blisko 25 lat, Futuregames jest zaliczane do grona najlepszych akademii gamedevowych na świecie. Poza CD PROJEKT, wśród firm współpracujących ze szkołą są także takie studia jak Avalanche Studios, King, Ubisoft, EA DICE, Starbreeze Studios, Hazelight czy Epic Games.

Więcej informacji na temat współpracy CD PROJEKT i Futuregames Warsaw, w tym szczegóły o dostępnych kierunkach oraz wskazówki jak można aplikować na kursy, znajduje się na oficjalnej stronie Futuregames.

 

 technologia i rozrywka