Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Microsoft i Sony podpisały porozumienie dotyczące Call of Duty

Michał Miśko
Opublikowano

Sony podpisało z Microsoftem umowę na mocy której Call of Duty pozostanie dostępne dla graczy na konsolach Playstation, nawet po przejęciu producenta gry, Activision Blizzard King, przez Microsoft.

Fakt podpisania umowy pomiędzy Microsoftem a Sony ogłoszono dziś, 16 lipca. Na mocy porozumienia hitowa gra Activision Blizzard, Call of Duty, pozostanie dostępna dla graczy na konsolach Playstation, nawet po przejęciu przez Microsoft tego studia. Żadna ze stron nie precyzuje na jaki okres będzie obowiązywać umowa, wspomniano jedynie, że jest to umowa długoterminowa. Pomimo starań Microsoftu przejęcie Activision wciąż nie jest domknięte, firma z Redmond ma czas tylko do 18 lipca. Jeśli Microsoft nie dokończy przejęcia do tego czasu wymagane bedzie podpisanie nowej umowy, prolongującej tę datę. Bez takiej umowa każda ze stron, zarówno Microsoft, jak i Activision Blizzard, będą mogły zrezygnować z jej finalizacji, wtedy jednak firma z Redmond będzie musiała zapłacić karę umową w wysokości 3 miliardów dolarów.

Microsoft złożył ofertę zakupu Activision Blizzard King już na początku zeszłego roku. Kwota transakcji to blisko 69 miliardów dolarów za które Microsoft miałby przejąć producenta, między innymi, hitowej serii gier Call of Duty. Przejęcie wywołało jednak niepokój wśród regulatorów antymonopolowych, ale przede wszystkim wśród innych graczy na rynku przemysłu gier wideo, takich jak Sony, czy Nintendo. Żeby fuzja taka doszła do skutku zgodę musi wydać szereg regulatorów antymonopolowych na całym świecie. Póki co, zielone światło Microsoftowi dała tylko Komisja Europejska, która w maju, po przedłożeniu przez Microsoft odpowiednich dokumentów, wydała zgodę na zakup. Swoje postępowanie, do czasu wyjaśnienia pozostałych, zawiesiła natomiast brytyjska Competition and Markets Authority. Brytyjski urząd poinformował, że przekłada wydanie decyzji w tej sprawie o kolejne sześć tygodni (do 29 sierpnia). Oznacza to, że Microsoft nie będzie w stanie dokończyć transakcji do wspomnianej wcześniej daty, czyli 18 lipca.

 

 

 technologia i rozrywka